Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tatil.com iflas bayrağını çekti!

Bünyesindeki çalışanlarını işten çıkaran Türkiye'nin en popüler tatil, otel ve tur rezervasyon şirketi tatil.com'da beklenen oldu ve iflas bayrağını çekti.

  • Reklam
Tatil.com iflas bayrağını çekti!
30 Ocak 2022 - 07:39
Reklam
Koronavirüs salgınının turizm sektörü üzerindeki olumsuz etkisinden etkilenen şirketlerden sonuncusu tur, tatil ve otel rezervasyon şirketi Tatil.com ve çalışanları oldu.

Geçtiğimiz günlerde Turizm Haber Merkezi'nin ''Türkiye'nin ünlü rezervasyon sitesinde iflasın ayak sesleri!'' başlığı ile gündeme taşıdığı ve turizm sektöründe şok etkisi yaratan haber sonrasında beklenen oldu ve Tatil.com iflas etti.


Özaltun Otelciliğin sahibi de olan Metin Altun'un Yönetim Kurulu Başkanı, kardeşi Uğur Altun'un Genel Müdür olarak görev yaptığı tatil.com'un (Metglobal) işleri pandemi döneminde bozulmaya başladı. İşgücü ihtiyacını ortadan kaldırmak gerekçesiyle çalışanlarını işten çıkaran ve çalışanı kalmayan tatil.com iflasın ayak seslerinin duyulmaya başladığı dönemde web site açık ve gerek otel, gerek tatil gerekse tur satışlarına devam ediyordu ancak son günlerde tatil.com'un web sitesinde 600 binin üzerinde anlaşmalı otelleri olduğu belirtilmesine rağmen hiç bir otel satışı ve rezervasyonu yapılmıyor. Otel rezervasyon ve satışlarının yanında yurt içi ve yurt dışı turlar menüsünde de hiç bir destinasyon bulunmuyor ve sadece genel bigilendirmeler yapılıyor. 


Tatil.com'un müşteri hizmetleri numaralarından ise hiç bir şekilde cevap alınamazken müşteri mağduriyetlerinin şikayet sitelerinde tavan yağtığı tatil.com pandemi süresince borçları sebebiyle iş ortağı olduğu bütün otellerle anlaşmalarını bitirmek zorunda kalmış, anlaşması biten otelleri ise anlaşma devam ediyormuş gibi satmaya devam ettiği için binlerce müşteri otele giriş günlerinde kapıda kalarak mağdur olmuştu.


Tatil.com müşterilerin yanında bir çok çalışan ve seyahat acentasının da mağdur olduğu bundan sonraki süreçte başta tatil.com'da yerinde denetim yapan TÜRSAB olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların nasıl bir adım atacağı ise merakla bekleniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum