Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Tüm dünya açılırken o ülke kapanıyor! Yurt dışı seyahatlere sınırlama getirilecek

Ülkede Omicron varyantı kaynaklı koronavirüs vakalarının yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşların yurt dışına çıkışlarına sınırlama getirileceği bildirildi.

  • Reklam
Tüm dünya açılırken o ülke kapanıyor! Yurt dışı seyahatlere sınırlama getirilecek
13 Mayıs 2022 - 12:25
Reklam
Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışına seyahatlere zorunlu olmadıkça izin verilmeyeceği ve pasaport ve seyahat belgelerinin onayında detaylı incelemelerin yapılacağının belirtildiği Çin'de Ulusal Göç İdaresi tarafından yapılan açıklamada yasadışı sınır geçişlerinin önlenmesine yönelik denetimlerin de arttırılacağı kaydedildi.

Çin'de koronavirüs vakalarının durumunun kritik ve acil noktada olduğunun vurgulandığı açıklamada, geçen hafta Devlet Başkanı Şi Cinping başkanlığında toplanan ülkenin en üst düzey karar organı Çin Komünist Partisi (ÇKP) Siyasi Büro Daimi Komitesi toplantısında salgınla mücadeleye dair alınan kararlara atıf yapılırken Devlet Başkanı Şi, toplantıda sıfır vaka politikasının ödünsüz sürdürüleceği mesajını vermişti.


Koronavirüs salgınının başından bu yana hem yabancıların yurt dışından seyahatleri hem de Çin vatandaşlarının yurt dışına seyahatleri büyük ölçüde kısıtlanmış durumda olduğu Çin'de vatandaşlar salgının başından bu yana pasaportlarını yenilemekte zorluklarla karşılaşırken vize süreçlerinin uzaması, uçuşların durdurulması ve sınırlanması nedeniyle yabancıların ülkeye gelişleri de oldukça güçleşmiş durumda. Açıklanan resmi rakamlara göre 2021'de uluslararası seyahatler 2019'a kıyasla yüzde 80 azalmış durumda.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum