Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm cennetinin yangın sonrası hali yürekleri dağladı!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla’da ve Marmaris'te 8 gün önce başlayan orman yangınlarında binlerce dönüm yeşil alan simsiyah olurken yangın sonrası oluşan manzara görenlerin yüreklerini dağladı.

  • Reklam
Turizm cennetinin yangın sonrası hali yürekleri dağladı!
05 Ağustos 2021 - 23:07
Reklam
Muğla'nın Marmaris ilçesinde 8 gün önce başlayan ve ardından turizm merkezleri Bodrum, Milas, Köyceğiz, Seydikmer, Kavaklıdere ve Menteşe'de devam eden yangınlar geride kalan 8 güne rağmen halen devam ediyor.

Binlerce dönüm alanın küle döndüğü orman yangınında seyrine doyum olmayan yemyeşil ormanlar simsiyah olurken havadan çekilen görüntülerde objektiflere yansıyan manzara yürekleri dağladı.


Muğla'nın ilçelerinde 29 Temmuz tarihinde başlayan orman yangınlarında bugüne kadar 7 ilçede 54 mahallede 11 bin 844 hane ve otelden 35 bin 365 vatandaş ve turist tahliye edilirken Muğla'nın Milas ilçesinde ise Alatepe, Çakıralan, Dere, Hüsamlar, Kalem, Kultak, Ören, Pınar, Sek, Türkevleri, Yoğunoluk, Çamlıca, Bağdamlar, Bayır, Gürceğiz, Akçayaka ve Karacaağaç olmak üzere 17 mahallede tahliye işlemleri başlatıldı. Bölgede bulunan 4 bin 994 hane boşaltılırken, 8 bin 743 vatandaş güvenli alanlara taşındı.


Marmaris'te Turunç ve Orhaniye bölgesinde, Milas büyük yangını Fesleğen ve Ören'in ormanlık alanında sürerken, Milas Kıyıkışlacık yangını kısmen kontrol altında, Köyceğiz yangını da Akköprü bölgesi istikametinde devam ediyor. Kavaklıdere ilçesindeki yangın Menteşe ilçesi sınırlarına sıçradı ve bu bölgede devam ediyor. Seydikemer ve Bodrum orman yangınlarının ise kısmen kontrol altına alındığı belirtildi.


Bölgeyi etkileyen orman yangınının son durumu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan ve yangının Akçakaya'yı aşarak Gürceğiz'e dayandığını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ''Bayır Mahallesi boşaltılıyor. Yangın yüksek gerilim hatlarını tehdit eder hale geldi. Eğer yangın bu bölgeye ulaşırsa Milas ve Bodrum'a elektrik verilemeyebilir. Yangın kuzey yönünde Yeniköy Termik Santrali’ne doğru ilerliyor.'' ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum