• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmi canlandırmak için 500 bin bedava uçak bileti dağıtacaklar!

Turizmi canlandırmak ve turistleri bölgeye çekmek amacıyla çekilişle yarım milyon adet uçak bileti hediye edeceklerini açıkladılar.

  • Reklam
Turizmi canlandırmak için 500 bin bedava uçak bileti dağıtacaklar!
02 Şubat 2023 - 20:49
Reklam
Reklam
Reklam
Koronavirüs nedeniyle Çin ile birlikte katı seyahat kısıtlamalarını uygulamaya sokmasından dolayı turizm sektörü büyük darbe alan Hong Kong özerk bölgesi, turistlere 250 bin euro değerindeki toplam 500 bin adet uçak biletinin dağıtılacağını duyurdu.

2 milyar dolar bütçe ayrılan Hello Hong Kong adlı turizm kampanyası çerçevesinde gerçekleştirilecek çekilişin 1 Mart'ta yapılacağı açıklanırken hediye bilet kampanyalarını sürdürecek şehir yaz aylarında Hong Konglulara 80 bin adet bilet hediye edecek. Bu kampanyayı Hong Kong'un komşu ülkelerine dağıtacağı 80 bin biletlik diğer bir kampanya takip edecek. Ziyaretçiler ayrıca şehirde kupon ve indirimlerden de faydalanabilecek.


Her biri yaklaşık 12 Euro değerinde bir milyon adet yiyecek, içecek, ulaşım, otel, alış-veriş ve turistik mekanlarda indirim sağlayan kupon havaalanlarındaki sınır kontrol noktalarında şehre giriş yapan turistlere verilecek.

2019'da pandemi başlamadan önce 56 milyon turistin ziyaret ettiği Hong Kong nüfusunun 7 katından fazla olan bu sayının düşmesi nedeni ile şehrin GSYH'si geçen yıl 2021'e göre yüzde 3,5 gerilemişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum