Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye 6 ülkeye sınırlarını kapattı! Uçuşlar durduruldu

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine 1 Temmuz 2021 Sonrası Ülkeye Giriş Tedbirleri konulu genelge gönderildi.

  • Reklam
Türkiye 6 ülkeye sınırlarını kapattı! Uçuşlar durduruldu
28 Haziran 2021 - 19:01
Reklam
İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yazılan yazı ile diğer ülkelerde salgının seyrinde yaşanan gelişmeler de göz önünde bulundurularak 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren sınır kapılarında uygulanması gereken tedbirlere ilişkin önerilerin İçişleri Bakanlığı'na iletildiği belirtildi.

Alınan yeni karar doğrultusunda Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan gelen uçuşlar bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.


Bu ülkelerden Türkiye'ye doğrudan seyahat edilmesine izin verilmeyecek.


Başka bir ülkeden gelmekle birlikte son 14 günde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da bulunduğu anlaşılan kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacak. Karantinanın 14. gününün sonunda yapılacak PCR test sonucunun negatif çıkması durumunda karantina tedbiri sonlandırılacak. PCR test sonucu pozitif çıkanlar ise test sonucunun pozitif çıktığı tarihten itibaren izolasyona alınacak ve 14. günün sonunda PCR testinden negatif sonuç alınmasıyla tedbir sonlandırılacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum