Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'de satılan en ucuz ve en pahalı uçak bileti açıklandı!

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında sekteye uğrayan havayolu seyahatleri kısıtlamaların kaldırılmaya başladığı 2022'de yeniden yükselişe geçti.

  • Reklam
Türkiye'de satılan en ucuz ve en pahalı uçak bileti açıklandı!
07 Temmuz 2022 - 11:46
Reklam
Online seyahat platformu Turna.com tarafından 2022’nin ilk 6 ayının verileri doğrultusunda hazırlanan seyahat raporunda en pahalı ve en ucuz uçak bileti fiyatları, en popüler destinasyonlar ve en çok tercih edilen havayolu şirketlerine ilişkin veriler paylaşıldı.

Yılın en pahalı uçak bileti tek yönde, 35 bin 286 TL’ye İstanbul Accra, gidiş dönüşte 67 bin 693 TL’ye İstanbul Douala destinasyonlarında satılırken yılın en pahalı iç hat uçak bileti tek yönde 3 bin 052 TL’ye Kayseri - Antalya, gidiş dönüşte ise 5 bin 123 TL’ye İstanbul Antalya destinasyonlarında alıcı buldu. 2022 yılının Ocak ile Temmuz döneminde, dış hatlarda en ucuz tek yön uçak bileti 394,99 TL’ye Brüksel İstanbul hattında satılırken en ucuz dış hat gidiş dönüş bileti 962,99 TL’ye Ankara Kiev uçuşunda satıldı. İç hatlarda en ucuz tek yön uçak bileti ise 106 TL’ye Diyarbakır Trabzon, gidiş dönüşte ise 212 TL’ye Trabzon Van destinasyonlarında alıcı buldu.

Online seyahat platformu Turna.com tarafından 2022’nin ilk 6 ayının verileri doğrultusunda hazırlanan seyahat raporunda 2022 yılının ilk 6 ayının en çok seyahat edilen ayları Nisan ve Mayıs ayları olarak kayıtlara geçereken, iç hatlarda en çok seyahat edilen destinasyon İstanbul-İzmir hattı oldu. Bu listeyi sırasıyla İstanbul-Antalya ve Adana-İstanbul destinasyonları takip ederken önceki yıllarda üst üste birinci sırada yer alan İstanbul-Bakü hattı ikinciliğe düşerek yerini İstanbul-Tahran hattına kaptırdı. İstanbul-Taşkent ise Turna.com müşterilerinin en çok seyahat ettiği üçüncü uçuş hattı olarak kayıtlara geçti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum