Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'de tatili okurlarına nispeten ucuz diyerek duyurdular!

Akdeniz’deki tatil destinasyonlarını maliyetlerine göre değerlendiren gazete bölgede en pahalı destinasyonun Yunanistan, en ucuzun da Türkiye olduğunu yazdı.

  • Reklam
Türkiye'de tatili okurlarına nispeten ucuz diyerek duyurdular!
20 Haziran 2022 - 15:58
Reklam
Koronavirüs salgını sebebiyle 2,5 senelik aradan sonra Avrupa’da bu sene turizm endüstrisinde büyük bir geri dönüş gerçekleştiği, çoğu yerde rezervasyonlarda beklentilerin aşıldığını belirten Alman Handelsblatt gazetesi bazı destinasyonlarda, turizmde rekorlar kırılan 2019 senesindeki seviyelere ulaşılmasının beklendiğini ancak bu sene tatilin bir bedeli olduğunu yazdı.

Maliyet artışında en büyük sebebin yüksek enflasyon olduğuna dikkat çekilen ve Euro bölgesinde enflasyonun yüzde 8,1 olduğunu belirten Alman gazetesi Handelsblatt, Yunanistan’ın Mukene adasında bir porsiyon yemek için 79, bir fincan espresso için 15 avro talep edildiğini, yüksek fiyatlara rağmen Yunanistan’a büyük rağbet olduğunu bildirdi. Haberde Türkiye ile ilgili olarak tatilin nispeten ucuz olduğu belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

''Çünkü otel endüstrisindeki ek maliyetler hala düşük. Ek olarak, Ukrayna'daki savaş sebebiyle bu yıl ülkeye Ukrayna ve Rusya'dan gelecek turistlerin sayısında önemli ölçüde azalma olabilir. Antalya bölgesindeki her şey dahil oteller, odalarını diğer ülkelerden gelen tatilcilere daha düşük fiyatlarla verme zorluğuyla karşı karşıyalar. Ancak turistler, enflasyonun diğer hizmetleri daha pahalı hale getirdiğinin de farkında olmalılar.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum