• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'deki otel sayısını 50'ye çıkaracak! İşte yatırım yapılacak bölgeler

Türkiye’de 50 otele ulaşmayı hedeflediğini duyuran Radisson Otel Grubu lüks segmentteki markası ile büyümeye devam ediyor.

  • Reklam
Türkiye'deki otel sayısını 50'ye çıkaracak! İşte yatırım yapılacak bölgeler
18 Mart 2023 - 08:00
Reklam
Reklam
Reklam
Lüks yaşam tarzı markası Radisson Collection ile 2022'de Bilbao, Pula, Tiran, Riyad, Tallinn ve İstanbul'da altı yeni otel ile birlikte olağanüstü bir açılış yılı geçiren Radisson Otel Grubu Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Global Kıdemli Başkanı Inge Huijbrechts, Türkiye'deki portföylerinin yapım aşamasındaki oteller ile birlikte 45'e ulaştığını, şirket olarak kilit pazarlarından biri olan Türkiye'ye açıkça bağlı olduklarını söyledi.

Her yıl Expedia ve booking.com tarafından yapılan sektör anketleri olduğunu, sorumlu turizm seçenekleri için rezervasyon yaptırmak istediğini söyleyen insanların sayısı arttığını ve simdiden bu sayının yüzde 70'in üzerinde olduğunu kaydeden Radisson Otel Grubu Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Global Kıdemli Başkanı Inge Huijbrechts, Türkiye'de uzun yıllardır faaliyet gösterdiklerini aktararak, Radisson Blu Bosphorus Hotel'in Türkiye'de açılan üçüncü otelleri olduğunu, daha sonra ülkedeki portföylerini yapım aşamasında olan oteller ile birlikte 45'e çıkardıklarını ve yıl sonuna kadar 50'den fazla otellerinin olacağını ifade etti.


Türkiye'nin kendileri için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Huijbrechts, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Şirket olarak kilit pazarlarımızdan biri olan Türkiye'ye açıkça bağlıyız. Bizim için önemli bir pazar, önemli bir destinasyon. Ayrıca geçtiğimiz yıl otellerimize daha iyi hizmet verebilmek için bölge ofisimizi genişlettik. Gördüğümüz şey, bence çok büyük bir potansiyel ve çok fazla gelişme olduğu. Radisson olarak genellikle iş otelleriyle tanınıyoruz. Türkiye'de halihazırda 5 marka ile karşınızdayız. Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Park Inn by Radisson ve Radisson Individuals.''

Bu yılın sonunda İzmir'de Radisson RED markalarını da bünyelerine kattıklarını şimdi ise tatil, sahil ve dağ destinasyonlarında ve ayrıca ikincil şehirler olan Yalova ve Eskişehir'de geliştiklerini belirten Radisson Otel Grubu Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Global Kıdemli Başkanı Inge Huijbrechts ayrıca, yakında Antalya Kaş'ta otel açacaklarını, Bodrum'da güzel bir Radisson Collection otelleri olduğunu bu yüzden perspektif açısından marka sayısını arttırıp, portföylerini ve yatırımcılarla ortaklık yaptıklerı yerleri genişlettiklerini söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum