Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye ile turistik gemi seferlerinin yeniden başlatılacağını duyurdular!

Ülkenin Turizm Bakanı pandemi nedeniyle askıya alınan Türkiye ile turistik gemi seferlerinin yeniden başlatılacağını duyurdu.

  • Reklam
Türkiye ile turistik gemi seferlerinin yeniden başlatılacağını duyurdular!
02 Ekim 2021 - 13:29
Reklam
Hükümetin Covid-19 ile mücadele amacıyla kurduğu bilim kurulu, Türkiye'den yolcu gemilerinin ülkeye giriş yapmasına izin verirken kurul ayrıca ülkede sağlık protokolüne uyan kapalı otel havuzlarının ve kapalı konferans salonlarının kullanılması ile ilgili yasağı kaldırdı.

Yunanistan'da SKAI radyosuna konuk olan Yunanistan Turizm Bakanı Vasilis Kikilias, yaptığı açıklamada uzmanların Yunanistan limanlarından kalkan yolcu gemilerinin Kuşadası ve Galataport İstanbul limanlarına giriş yapmasına ya da oradan geçmesine izin verdiklerini aktardı. Yunan basınında yer alan haberlere göre şu anda sadece bu iki liman, Avrupa protokollerine ve sıhhi güvenlik gerekliliklerine uyuyor.


Yunanistan Turizm Bakanı Vasilis Kikilias tarafından yapılan açıklamaya göre ayrıca kapalı mekanlardaki etkinliklerin de kısmen yeniden başlayabileceği, konferans, seminer ve çalışma toplantılarının özel oturma düzeni ile yüzde 80 kapasite ile kullanılmasını ve etkinliklere sadece Covid-19 aşısı yaptırmış ya da hastalığı geçirmiş kişilerin katılması sağlanacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum