Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'ye Putin tatili dopingi! Rezervasyonlar yüzde 300 arttı

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da vaka sayıları 37 bine çıkınca Vladimir Putin, 30 Ekim-7 Kasım arasını korona tatili ilan etti.

  • Reklam
Türkiye'ye Putin tatili dopingi! Rezervasyonlar yüzde 300 arttı
23 Ekim 2021 - 10:12
Reklam
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in vaka sayılarında görülen hızlı artıştan ötürü 30 Ekim-7 Kasım tarihlerini ülke çapında mecburi tatil ilan etmesiyle Başkent Moskova’da mecburi tatilin Putin’in ilan ettiğinden de önce, 28 Ekim’de başlayacak olması Ruslara tam 10 günlük dış seyahat fırsatı vermiş oldu.

Ekim ayında beklentilerin dışında patlayan Türkiye talebini araştıran Rus İzvestiya gazetesi, Turizm operatörlerinin verdiği rakamlara dayanarak inanılmaz artışı duyurdu. TezTour, İnturist ve diğer turizmcilerin verilerine göre son iki günde Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Rus vatandaşlarının sayısında yüzde 300 artış görülürken astronomik artışta okulların da tatil edilmesinin önemli payının olduğu belirtildi.


Rusların tercihinin tıpkı yaz aylarında olduğu gibi yine Antalya bölgesindeki oteller olduğunu belirten İzvestiya gezetesi havanın denize girmek için elverişli olmadığını bu yüzden Rus vatandaşların, kapalı havuzlara sahip otellere yönelmiş durumda olduğunu belirtirken mecburi koronavirüs tatili nedeniyle Türkiye’nin yanı sıra Mısır ve Maldivler’e olan talebin de yüzde 30 civarında arttığı belirtildi.


Rus vatandaşlarının salgın ortamında Türkiye’ye turistik ziyaret gerçekleştirebilmeleri için belirli belgeleri ibraz etmeleri gerekiyor. Son 6 ay içinde hastalığı geçirip iyileşmiş kişiler bunu kanıtlar belgenin yanı sıra en az 72 saat önce yapılmış PCR veya 48 saat önce yapılmış antijen testi sonucu göstermek zorunda. Ülkelerinde iki doz Sputnik-V aşısı olanlar ise testten muaf tutulurken Rusya’da son dönemde uygulanan Sputnik Light aşısı ise Türkiye’ye giriş için geçerli değil.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum