Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhuriyet tarihinin en kalabalık yazını geçiren ilçede sezon uzadı! Oteller 12 ay açık kalacak

Türkiye'nin önemli turizmi destinasyonlarından Çeşme'de, yüzleri güldüren yaz sezonunun ardından otellerdeki doluluk devam ediyor.

  • Reklam
Cumhuriyet tarihinin en kalabalık yazını geçiren ilçede sezon uzadı! Oteller 12 ay açık kalacak
16 Ekim 2021 - 14:19
Reklam
Çeşme'de, kış aylarında hizmet vermeye devam edecek yaklaşık 2 bin 500 yatak kapasiteli 10 otel, termal tatilcileri ağırlamak için hazırlıklarını tamamladı.

Denizden kaynayan suyuyla diğer termal kaynaklara göre daha zengin mineralli suyu bünyesinde barındıran tesislerdeki kaplıca ve SPA'lar, tatilciler için çeşitli kampanyalar düzenliyor. İlçenin Cumhuriyet tarihinin en kalabalık yazını 2021'de yaşadığını söyleyen ve bu kalabalığın sonbaharda da devam ettiğini aktaran Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran sistemde ilçenin nüfusunun 46 bin 375 kişi olduğunu, ancak geçen kışı salgın etkileri nedeniyle yaklaşık 250 bin kişiyle geçirmelerine rağmen yazın bazı hafta sonları 1 milyonun üzerinde misafir ağırladıkladıklarını söyledi.


Bu kış ise ilçe nüfusunun yine 150 binin üzerinde olacağını tahmin ettiklerini belirten ve İngiltere'nin kapılarını açmasıyla son günlerde ilçeye bu ülkeden çok yoğun talep olduğunu vurgulayan Oran Çeşme'nin sadece yazın gidilir algısını yıkıp 12 ay turizm diye yola çıktıklarını, termal otellerin dolu olmalarından dolayı kışın kapatmak gibi bir niyeti olmadığını, hafta sonu bütün otellerin yüzde 100 doluluk yaşadığını kaydetti.


Yaz sezonunun uzadığını, Eylül ayını yüzde 90'ın üzerinde dolulukla kapattıklarını belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Belge ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Ekimin ortasındayız, doluluk yüzde 50 gidiyor, ay sonuna doğru daha da yukarı çıkacaktır. Yazın ilçeye yerli turist geldi kışın ise yabancı misafirlerin daha çok ilgi gösteriyor. Apırlıklı olarak Almanya, Hollanda ve İngiltere'den misafirleri ağırlıyoruz. Bu yıl otellerimiz kapatmayı düşünmüyor. Sadece tadilat için kapatacak bir iki otel var. Hatta bu kış, 12 ay açık kalacak butik otel sayımız da arttı. Kasım ayının da kongre turizmiyle hareketli geçmesini bekliyoruz. Kongre ve toplantı rezervasyonları hareketli. Termal su kalitemizin dünya çapında olması rezervasyon tercihinde etkili oluyor. Büyük otellerimizin tamamında termal havuzlarımız var. Tüm göstergeler bizim 2022 sezonuna çok iyi başlayacağımızı gösteriyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum