• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB'dan yasal düzenleme talebi! Acentalar iş yapamaz hale geldi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya yapılacak seçimler öncesinde Bodrumlu turizmcilerle bir araya geldi.

  • Reklam
TÜRSAB'dan yasal düzenleme talebi! Acentalar iş yapamaz hale geldi
20 Kasım 2022 - 19:41
Reklam
Reklam
TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Arslan ve yaklaşık 60 acenta yöneticisinin katıldığı toplantıda konuşan Bağlıkaya, seyahat acentalarının çok önemli 4-5 ana sorunu olduğunu ve bununda yasalarla çözülebileceğini belirtti.

En önemli noktanın seyahat acentalarının görevlerini herhangi bir engelleme olmadan yapabilmeleri olduğunu ve bunun için de gerekli yasal düzenlemeleri yaptıklarını belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya yeni dönemde kaçak, tur transferleri uçak biletleri (1618 sayılı yasa) ile ilgili düzenlemelerin yapılmasının gerektiğini yoksa sektörün işini yapamaz hale geldiğini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un bakan olduğunda seyahat acentaları ile ilgili yasal düzenlemelerin, acentaların isteği doğrultusunda yapılacağı sözünü verdiğini hatırlatan, Bakanlığın düzenlemeye gerek olmadığını düşündüğünü belirten Bağlıkaya şunları söyledi:


''Bakanımız bunu yerine getirmediği içinde bizde zaman zaman acentaların bu taleplerini dile getirmek zorunda kalıyoruz. Yoksa herkes kendi işini yaparsa biz de gerginlik yaşanmasını istemeyiz. Bakanlığın acentaların düzenlemesi ile ilgili negatif bir görüşü var. Bunun gerekli olmadığını söylüyor. Ancak 14 bin seyahat acentası bunu bekliyor. Bakanlık bunu görmezden gelebilir ama biz sektörün temsilcisiyiz biz bu sıkıntıyı görmezden gelemeyiz. 26 Kasım 2022 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kongre’de acenta yöneticileri 1618 sayılı yasada değişmesi istenilen kanun maddelerini oylayacak.''


Rusya krizine rağmen beklenenden daha iyi bir sezon geçirdiklerini belirten TÜSAB Başkanı Bağlıkaya ancak Avrupa ölçeğine bakıldığında oldukça geride olunduğunu, 2023 yılında turizm sezonunun daha iyi geçeceğine inandıklarını rezervasyon konusunda iyi sinyaller aldıklarını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum