• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB seçimlerinde Firuz Bağlıkaya ile Bakan Ersoy kavgası belirleyici olacak!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın sürtüşmesi ile gündemde olan TÜRSAB’da 10’a yakın adaydan söz ediliyor.

  • Reklam
TÜRSAB seçimlerinde Firuz Bağlıkaya ile Bakan Ersoy kavgası belirleyici olacak!
06 Ağustos 2022 - 01:10
Reklam
Turizm sektörünün önemli unsurlarından seyahat acentalarını bir araya getiren, 2020 yılı sonu itibarıyla üye sayısı yaklaşık 12 bin 200 olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nde (TÜRSAB) Kasım ayında yapılacak seçim için heyecan artıyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Başkan Firuz Bağlıkaya arasında esen sert rüzgarların gündemde olduğu TÜRSAB’da aday bolluğundan söz edilse de şu ana kadar resmi olarak adaylığını açıklayan tek isim Tamer Çiçek. TÜRSAB’ın üyelerinden biri olan ETS'nin de sahibi olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile mevcut başkan Firuz Bağlıkaya arasında yaşanan sürtüşme ise uzun zamandır sektörün yakından izlediği bir konu. Seyahat acentalarına göre seçimleri etkileyecek konuların başında da bu geliyor. Bazı iddialara göre Ersoy’un desteklediği bazı isimler var. Bu anlaşmazlık nedeniyle sorunlarını anlatamadıklarını iddia eden bir grup üye ise aralarında özel toplantılar yaparak nasıl bir yol alınması gerektiğini tartışıyor.


Kulislerdeki iddialara göre aday sayısı 10’a yakın. TÜRSAB’ın 20 yıllık başkanı Başaran Ulusoy’u yenerek seçildiği başkanlık dönemine bakanla kavgası damga vuran Firuz Bağlıkaya henüz resmi olarak adaylığını açıklamazken aday olması kuvvetli görünüyor. Başkanlığa aday olduğunu resmi olarak açıklayan ilk isim olan Yeni Nesil TÜRSAB Hareketi lideri Tamer Çiçek sektöre 20 yıl önce kokartlı rehber olarak girmiş, dijital acentacılık alanında adonis.com’un sahibi. Air Arabia ve Flybaghdad havayolu şirketlerinin Türkiye Genel Satış Acentası, La Quinta by Wyndham  adında da bir oteli var.

Seyahat acentalığı dünyada büyük bir dönüşüm içinde. Dijitalleşmenin damga vurduğu alanda acenta sayıları hızla azalıyor. Booking.com gibi uygulamaları engellemekle bu dönüşümün olmayacağı açık. TÜRSAB seçimleri sonucunda başkan kim olursa olsun işinin bir hayli zor olacağı ortada.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum