Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yaklaşan TÜRSAB seçimlerinde Bakan Ersoy yönetime alternatif arıyor!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un bilinmeyen nedenlerle ilk günden beri yıldızının barışmadığı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nde (TÜRSAB) yönetimi değiştirmek için yine devrede olduğu iddia edildi.

  • Reklam
Yaklaşan TÜRSAB seçimlerinde Bakan Ersoy yönetime alternatif arıyor!
11 Haziran 2022 - 01:42
Reklam
TÜRSAB eski başkanlarından, 54 Hükümet döneminin Turizm Bakanı  Bahattün Yücel Bakan Ersoy’un TÜRSAB’ın mevcut yönetimine karşı çıkan isimlerle özel temaslarda bulunduğunu iddia etti.

Bakan Ersoy'un meslek kuruluşu TÜRSAB’ın Kasım ayında yapılacak seçimlerinde mevcut yönetimin yerine başkalarını seçtirmek üzerine bazı isimlerle özel temaslarda bulunduğunu belirten ve Bakan Ersoy’un desteklediği isimlerin bir önceki genel kurulda başarısız olduğuna dikkat çeken Yücel Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını açıklamasıyla, seçim atmosferine girdiğini aktif ticaretin içinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da bir seçim heyecanı yaşadığının anlaşıldığını kaydetti.


Bakan Ersoy'un yaşadığı seçim heyecanının şirketinin üyesi olduğu meslek kuruluşu TÜRSAB’ın Kasım ayında yapılacak seçimlerinde mevcut yönetimin yerine başkalarını seçtirmek üzerine kurgulu olduğunu belirten Yücel şunları belirtti:


''Son günlerde yönetime karşı çıkan bazı TÜRSAB üyeleri ile özel temaslarda bulunduğu, onlara her türlü maddi ve manevi destek vaadinde bulunduğu haberleri çıkmaya başladı. Bu söylentilerin doğru olmadığına inanmayı, TÜRSAB’a yıllarca hizmet etmiş bir eski yönetici kimliğimle herkesten çok daha fazla istiyorum. TÜRSAB bu mesleğin yasayla kurulan ilk ve tek örgütüdür. Kuşkusuz aralarında Bakanlar da bulunsa üyelerinden ve onların şirketlerinden kıyaslanamayacak ölçüde büyük ve güçlüdür. Gücün tek kaynağı bu ülkenin aydınlık yüzünü oluşturan seyahat acentalarının yaşadıkları bunca devasa sorunlara karşın umutlarını yitirmeden mesleklerine sarılmalarıdır. Atanmış Bakanımıza, bu gerçekliği geçtiğimiz seçimlerde perde arkasından desteklediği listede yer alan meslektaşlarını seçmeyerek bir kez gösterdiler. Önümüzdeki seçimlerde bir kez daha yineleyeceklerine hiç kuşku yok.''


TÜRSAB’ı işlevsizleştirmek için bir takım yetkilerin kullanmasına gerek olmadığını, Bakanlığın bu yönetimle çalışmak istemiyorsa, onların bekledikleri yasal değişiklikleri rahatlıkla yapabileceklerini belirten Yücel şöyle devam etti:

''TÜRSAB Yönetiminin haksız rekabete yol açan özel gruplara hizmet eden, belki bilançoları küçük ama turizme katkıları çok büyük üyelerini korumak dışında, hiçbir amacının olmadığı çok açık. Yaşadığımız kriz ortamında Bakanlığın sektörün bileşenleri arasında en üst sırada yer alan TÜRSAB’ı küçültmeye değil tam tersi bir yaklaşımla sahiplenmesine ihtiyaç var.''

Bahattin Yücel ayrıca TÜRSAB'ın mevcut bakandan önce var olduğunu sonra da var olmaya devam edeceğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum