Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ukrayna Türkiye otellerinin Rus turist kabul etmemesini istedi!

Ukrayna Seyahat Acenteleri Birliği (UATA) İcra Direktörü Pavel Grigorash, Türkiye’nin Rus turist kabul etmemesini istedi.

  • Reklam
Ukrayna Türkiye otellerinin Rus turist kabul etmemesini istedi!
16 Mart 2022 - 18:13
Reklam
Türkiye ve Mısır'daki otelcilerden 2022 turizm sezonunda Ukrayna ve Rusya'dan gelen konukların konaklamalarıyla ilgili durumlarını açıklamalarını isteyen UATA İcra Direktörü Pavel Grigorash Tourdom.ru internet sitesine yaptığı açıklamada bir otelde aynı anda iki ülkeden misafir ağırlamanın iyi bir şey olmadığını belirterek bu durumlarda çatışmalar olabileceğini, bunun da otele zarar verebileceğini belirterek Türkiye ve Mısır'ın Rus turist kabul etmemesini, otellerin de Rus müşteri almamasını söyledi.

Tourdom.ru'da yer alan haberde bu açıklamadan sonra sosyal medya ağlarında, Ukraynalı seyahat acentası sahip ve yöneticisi olduklarını söyleyen kişilerin Türkiye ve Mısır'daki otelleri kan parasından vazgeçmeye ve Rus şirketleri ve turistlerle her türlü işbirliğini durdurmaya çağıran videolar yayınlandığı belirtilirken şimdiye kadar hem Rusya hem de Ukrayna'dan uluslararası turizm beklentileri konusunda netlik olmamasına rağmen yaz sezonunda tatil yerlerinde güvenlik konusunun son derece önemli halE geldiğine vurgu yapıldı.


Turizm sektöründen bir uzman, Tourdom.ru'ya yaptığı açıklamada Türkiye'nin milliyetinden dolayı turistlere saldırılara izin verecek bir ülke olmadığını, bir turistin bunu yapmaya kalkarsa mutlaka tutuklanıp sınır dışı edileceğini söyledi.


Geçtiğimiz hafta Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov ve Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ile görüşmüş, bu görüşmenin ardından Bodnar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''TÜRSAB Başkanı'nın sabah bizimle sonrasında ise Rusya Büyükelçiliği ile görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir. Saldırgan Rusya ile kendini savunan Ukrayna arasında eşittir işaretinin konulması suç ortağı olmak anlamına gelir. Ukrayna seyahat acentalarını TÜRSAB ile çalışmamaya çağırıyoruz.'' ifadelerini kullanmış, bunun üzerine sektörde büyük karışıklık yaşanmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum