Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'nın Rus ve Ukrayna büyükelçileri ile görüşmesi ortalığı karıştırdı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya Rusya ve Ukrayna'nın büyükelçileri ile bir görüşme gerçekleştirdi.

  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'nın Rus ve Ukrayna büyükelçileri ile görüşmesi ortalığı karıştırdı!
03 Mart 2022 - 22:44
Reklam
Türkiye'nin turizmde iki ana pazarı olan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş turizm sektörünü derinden etkilemeye başlarken Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden sonra Avrupalı turistlerden gelen rezervasyonlar da yavaşladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Rusya ve Ukrayna'dan rezervasyonlar durduğunu ve Avrupa'da da ciddi düşüş olduğunu belirtirken bu kapsamda Ukrayna ve Rusya büyükelçilikleri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak TÜRSAB'dan yapılan açıklamada Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Erkhov'un Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile görüşme talebi üzerine mevcut durumda turizmle ilgili yaşanılan sorunların ve Rus turistlerin ülkelerine güvenli bir şekilde dönmeleri konusunun değerlendirildiği aktarıldı.


Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


''Söz konusu görüşmede Başkanımız tarafından yaşanan acıların son bulması ve sorunların barış zemini çerçevesinde çözülmesinin gerekliliği ifade edilmiştir. Bu görüşmenin hemen akabinde Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar ziyaret edilerek, TÜRSAB olarak Ukrayna halkı için insani yardım konusunda her zaman hazır olduğumuz, askeri operasyonların bir an evvel son bulması ve Ukrayna halkının birlik ve beraberliğinin devamı dileğimiz iletilmiştir.Türk Devleti olarak sergilediğimiz duruş çerçevesinde, dili barış olan turizmciler olarak her zaman sivil halkın zarar görmemesi için hareket edilmiştir. Rus halkı ile süregelen dostluk ilişkilerimizde olduğu gibi Ukrayna ve Ukrayna halkı ile olan dostluğumuz da asla değişmeyecektir. TÜRSAB olarak, her zaman barıştan yana turizmciler olarak; bölgede askeri operasyonların en kısa zamanda bitmesini, bölgede barışın hakim olduğu günlere hızla gelinmesini arzu ediyoruz."


TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'nın Rus yetkililerle de görüşmesine tepki gösteren Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''TÜRSAB Başkanı'nın sabah bizimle sonrasında ise Rusya Büyükelçiliği ile görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir. Saldırgan Rusya ile kendini savunan Ukrayna arasında eşittir işaretinin konulması suç ortağı olmak anlamına gelir. Ukrayna seyahat acentalarını TÜRSAB ile çalışmamaya çağırıyoruz.'' ifadelerini kullanırken Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan'dan Vasyl Bodnar'a dikkat çeken bir yanıt geldi.

Bodnar'ın mesajını alıntılayan Kaplan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

''Büyükelçilik görevi yaptığınız ülkeyi ve halkını hiç tanıyamamışsınız. Ya bu tiviti silin ya da sonuçlarını zaten yorumlarda görüyorsunuzdur. Herkes haddini bilecek.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum