• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ülke ülke bekledikleri turist sayılarını açıkladı!

Bu sezonun hareketli geçeceğini belirten sektör temsilcileri, çok umutlu olduklarını kaydetti.

  • Reklam
Ülke ülke bekledikleri turist sayılarını açıkladı!
14 Mart 2023 - 02:59
Reklam
Reklam
Reklam
Geçtiğimiz yıl turizmde özlediği yıllara dönen, bu sezona da hızlı bir başlangıç yapan Muğla'da rezervasyonlarda şimdiden yoğunluk yaşanmaya başladığı belirtildi.

Deprem bölgesinden tahliye edilen ve Muğla'da misafir edilen depremzede vatandaşların yaklaşan turizm sezonu öncesi mağduriyet yaşamadan alternatif bir konaklama bölgesine taşınması için çalışmalar yürütüldüğünü belirten Marmaris Ticaret Odası Başkanı S. Mutlu Ayhan yaklaşık 1 aydır afetzede vatandaşları misafir eden otelci üyelerinden tur operatörleri ile garantili kontratları olan, ön ödeme almış, ödemesi yapılmış rezervasyonları olan üyeleri olduğunu söyledi.


Turizmci üyelerinin zaten pandemi kısıtlamaları, yangınlar ve artan maliyetler nedeniyle oldukça zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Ayhan gerek üyelerinin herhangi bir mağduriyet yaratmama gerek evini kaybetmiş vatandaşları açıkta bırakmayacak bir formülün bir an önce ilgili bakanlıklar tarafından devreye alınması gerektiğini hatırlattı.


Yaklaşık 2 milyon koltuğun Dalaman Havalimanı'na arz edildiğini kaydeden, rakamların turizmcileri sevindirdiğini söyleyen Marmaris Ticaret Odası Başkanı S. Mutlu Ayhan Ekim ayı sonuna kadar Dalaman Havalimanı'na Birleşik Krallık'tan 1 milyon 280 bin, Rusya'dan 252 bin, Ortadoğu ülkelerinden 133 bin ve diğer Avrupa ülkelerinden 335 bin olmak üzere toplam 2 milyon koltuk arz edildiğini, sezonu bu rakamlarla tamamlayabilirlerse bölge ekonomisinde büyük bir canlanma olacağına inandığını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum