• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı iptal edildi!

Başladığı yıldan bu yana dünyanın sayılı karnavallarından biri olma yolunda büyük bir mesafe kat eden Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalının alınan karar ile iptal edildiği bildirildi.

  • Reklam
Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı iptal edildi!
19 Mart 2023 - 16:14
Reklam
Reklam
Reklam
Başladığı yıldan bu yana dünyanın sayılı karnavallarından biri olma yolunda büyük bir mesafe kat eden, eğlenceli etkinliklerin yanında çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivitelere de ev sahipliği yapan Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı olen ve bu yıl 11’incisi düzenlenecek Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı iptal edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamına alınan ve 25-30 Nisan’da gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Kahramanmaraş merkezli deprem ve peşinden meydana gelen sel felaketleri nedeniyle bu yıl yapılmayacağı açıklanırken karnaval komitesi kararında şu ifadelere yer verildi:


''Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve komitemizin ortak kararı ile bu yıl için planlanan tüm etkinlikler iptal edilmiştir. Yaşanan üzücü deprem ve sel felaketlerinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz''


YORUMLAR

  • 0 Yorum