• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Wyndham Hotels Avrupa'nın ünlü otel markasını satın aldı

95’in üzerinde ülkede bulunan yaklaşık 9 bin oteliyle dünyanın franchise veren en büyük otel şirketi olan Wyndham Hotels & Resorts Avrupa'nın ünlü otel markasını satın aldığını duyurdu.

  • Reklam
Wyndham Hotels Avrupa'nın ünlü otel markasını satın aldı
09 Eylül 2022 - 12:13
Reklam
Wyndham Hotels & Resorts Avrupa’nın önde gelen otel işletmecilerinden olan ve aynı zamanda uzun süredir Wyndham’ın franchise ortakları arasında yer alan Vienna House markasını 44 Milyon Euro bedel ile Berlin merkezli HR Group’tan satın aldığını duyurdu.

Wyndham, attığı bu adım ile Vienna House markasını pazarlama hacmi ve franchise alanındaki uzmanlığı sayesinde büyütürken Wyndham’ın üst ve orta segmentteki portföyüne yaklaşık 40 otel ve 6 binden fazla oda eklenmiş oldu. Anlaşmanın imza süreçlerinin tamamlanmasının ardından Vienna House markası Vienna House by Wyndham adını alacak ve Wyndham’ın tanınmış markalardan oluşan portföyüne katılacak. Wyndham’ın, Avrupa’daki mevcut varlığıyla birlikte, bölge genelinde 30’un üzerinde ülkede bulunan 400’den fazla oteli, iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere daha da geniş bir yelpazede markalı otellerde konaklama seçenekleri sunacak.  


Markanın satın alınmasıyla birlikte Wyndham’ın portföyüne eklenen otellerden 28’i Almanya’da bulunuyor ve böylece Wyndham’ın, toplamda 19 binden fazla odaya sahip olan 120 franchise otelinin bulunduğu  Avrupa’daki en büyük pazarlarından biri olan bu ülke ve çevresindeki ülkelerdeki varlığı güçlenmiş oluyor.


HR Group, Wyndham ile yaptığı uzun vadeli franchise anlaşmaları kapsamında mevcut Vienna House otellerinin mülkiyet veya leasing haklarına ve işletmesine sahip olmayı sürdürecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum