Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yapan firma iflas etmiş, yarım kalmıştı! Double Tree by Hilton Çanakkale'nin açılacağı tarih belli oldu

5 yıldızlı, 15 bin 600 metrekarelik alanda ve 153 oda ile hizmet vermesi planlanan otelin kaba inşaatının tamamlandığı bildirildi.

  • Reklam
Yapan firma iflas etmiş, yarım kalmıştı! Double Tree by Hilton Çanakkale'nin açılacağı tarih belli oldu
16 Temmuz 2021 - 14:25
Reklam
Uluslararası Hilton standartlarına göre 5 yıldızlı otel konseptiyle inşa edilen, aynı zamanda Türkiye’nin Digital Key altyapısıyla hazırlanmış 3’üncü oteli olacak Double Tree by Hilton Çanakkale’nin, iklimlendirme sistemleri ve genel havalandırma sistemleriyle günümüzün koşullarına cevap verecek şekilde planlandığı belirtildi.

Havaalanına 5, üniversiteye 10, şehir merkezine 5 dakika ve şehrin en büyük iki AVM’sine de yürüme mesafesinde yer alan Double Tree by Hilton Çanakkale şu anda 7 ülkede 15 şirketiyle uluslararası alanda faaliyet gösteren Açık Holding’in 2014 yılında kurulan endüstriyel inşaat alanındaki şirketi Serban İnşaat tarafından yapılıyor.


5 yıldızlı Double Tree by Hilton Çanakkale’nin, tüm odaları deniz gören konumuyla zincirin en önemli otellerinden biri olması planlanıyor. Otel bünyesinde mağazalar, kafe ve restoran ile ayrıca spa merkezi yer alacak, 60 adet twin oda, 82 adet french, 10 adet suit ve bir adet president suite oda olmak üzere 153 üst sınıf oda bulunacak. Kompleksin çatısı altında 560 metrekarelik balo salonu ve dokuz adet modern toplantı salonu hizmet verecek ve misafirler fizyoterapi, aromaterapi, detox ve kriyoterapi gibi çok özel hizmetlerimizden yararlanabilecek.


60 yıldan buyana yaklaşık 90 otel ile hizmet verdiği Türkiye pazarında hızla büyümeye devam eden ünlü oteller zincirinin Çanakkale’de ki en yeni ve en özel oteli 2019 yılında ekonomik krize takılmış, yapımı bir durdu bir başladı denilen, tamamlanması gibi açılışı da sürekli ertelenen 5 yıldızlı DoubleTree by Hilton Çanakkale’nin yapımını üstlenen müteahhit firmanın resmen iflas ettiği açıklanmıştı.


Kaba inşaat süreçleri tamamlanan ve 2021 yılı sonunda açılması planlanan Double Tree by Hilton Çanakkale’nin ince inşaat süreçleri devam ediyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum