• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yeni dönemde 4 otel ile birlikte 140 milyon Euro yatırım yapacaklar

Türkiye'de koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

  • Reklam
Yeni dönemde 4 otel ile birlikte 140 milyon Euro yatırım yapacaklar
25 Temmuz 2021 - 12:26
Reklam
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgını döneminde de yatırımlarına ara vermeden devam eden Orka Oteller Grubu ve İngiliz J&S Leisures ortaklığı ile hayata geçirilen Orka World Theme Park projesinin ilk etabı tamamlandı.

Diğer etaplarında villalar, otel ve AVM'lerin de olacağı proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Edelstaal Group Yönetim Kurulu üyesi ve ORKA Hotels Genel Müdürü Ercan Torunoğulları pandemi döneminde yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.


Muğla bölgesi için yaptıkları tema park ve yeni dönemde yapılacak dört otelle birlikte toplamda 140 milyon euro yatırım planları olduğunu belirten Torunoğlulları Türkiye'ye güvenlerinin tam olduğunu, yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ve istihdam yaratmayı da sürdüreceklerini söyledi.


İlk etabı tamamlanan Orka World Theme Park projesinin bölgenin tanıtımına da büyük katkıda bulunacağını söyleyen Torunoğulları şunları kaydetti:

''Burası yerli misafirlerimizin yanı sıra yabancılar için de son derece cazip bir yer olacak. Bölge için de avantajlar sağlayacak. Sonuçta her yapılan yatırım Türkiye'nin tanıtımına büyük bir fayda sağlıyor. Yabancılar ülkemize sadece deniz ya da yemeiçme için gelmiyor aynı zamanda eğlenmek istiyor. Bizim projemiz de bu anlamda Muğla'da ilk olacak ve önemli bir ihtiyaca cevap everecek. Hem Fethiye'ye hem de bölgeye büyük bir katkı sağlayacak. Biz yurtdışında da iş yapan bir firma olarak ülkemize güveniyoruz. Sahada sürekli yatırım yapan bir şirketiz ve yabancıların Türkiye'de çok ciddi bir potansiyel gördüğünü biliyoruz.''

Koronavirüs salgını döneminde yatırımlarına ara vermedklerini ve koronavirüs var köşemize çekilelim, yatırım yapmayalım gibi bir düşüncede olmadıklarını söyleyen Torunoğlulları şöyle devam etti:

''Aksine daha çok yatırım yaptık ve yabancı yatırımcı çektik. Özellikle Avrupa bölgelerinden, Rusya, Özbekistan ve Kazakistan gibi ülkelerden çok fazla yatırımcı çektik. Koronavirüs döneminde bile turizm sektörü bir şekilde yoluna devam ediyor, bu da yabancı ülkelerin yatırımcılarının dikkatini çekiyor. Türkiye'ye olan güven sarsılmadı, bunu net bir şekilde görebiliyoruz.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum