Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

2021'in en çok seyahat edilen destinasyonları ve en pahalı uçak bileti açıklandı!

Seyahat yasaklarının hafiflediği ve hayatın yeniden normale dönmeye başladığı 2021 yılında havayolu ile yapılan seyahatlerde de artış yaşandı.

  • Reklam
2021'in en çok seyahat edilen destinasyonları ve en pahalı uçak bileti açıklandı!
07 Şubat 2022 - 05:41
Reklam
Koronavirüs salgınının etkilerinin hafiflediği ve seyahat kısıtlamalarının azaldığı 2021 yılında havayolu seyahatleri de canlanırken online uçak bileti ve otobüs bileti platformu Turna.com'un yayımladığı 2021 Seyahat Raporu’nda 2021’in en pahalı iç ve dış hat uçak biletlerine, en popüler destinasyonlara, bilet fiyatlarının en ucuz olduğu aylara ve en çok tercih edilen havayolu şirketlerine ilişkin veriler paylaşıldı.

Paylaşılan verilere göre en pahalı tek yön bilet iç hatlarda Bodrum Gaziantep uçuşunda 1.844,99 TL karşılığında satılırken, dış hatlarda ise Doha İstanbul uçuşunda 28.347,99 TL ile alıcı buldu. Açıklanan verilere göre, gidiş dönüş en pahalı dış hatlar uçak bileti İstanbul New York hattında 32.746,99 TL’ye satıldı. 2021’de uçak biletlerinin en ucuz olduğu dönemler kapanma tedbirlerinin uygulandığı Şubat, Mart ve Mayıs ayları olurken yılın en ucuz tek yön iç hat uçak bileti Adana Antalya uçuşunda 80,40 TL’ye, gidiş dönüş bileti ise aynı destinasyonda 149,65 TL’ye alıcı buldu.


Dış hatların ucuzluk şampiyonları ise tek yönde 59,50 TL ile Antalya Münih hattı ve gidiş dönüş seyahatte 456,10 TL ile Kiev İstanbul biletleri olarak kayıtlara geçerken uçak bileti fiyatları önceki yıllarda olduğu gibi Temmuz, Ağustos ve Aralık aylarında artış gösterdi.


2021 yılında en çok seyahatin Haziran ayında gerçekleştiği belirtilen raporda yurt içinde en popüler destinasyonun İzmir İstanbul olduğu kaydedilirken İzmir İstanbul uçuşlarını sırasıyla İstanbul Antalya ve Adana İstanbul takip etti. Önceki dört yılın lideri İstanbul Bakü rotası, yurt dışı destinasyonları arasındaki konumunu bu yıl da kaptırmazken müşteriler, İstanbul Bakü’den sonra İstanbul Taşkent ve İstanbul Tahran rotalarını tercih etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum