• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Seyahat yasaklarını kaldıran ülke Türkiye ile turizmin açıldığını duyurdu!

Koronavirüs salgını dolayısıyla çok sıkı seyahat önlemleri alan ülke bu yasakları gevşetme kararı aldı.

  • Reklam
Seyahat yasaklarını kaldıran ülke Türkiye ile turizmin açıldığını duyurdu!
27 Ocak 2022 - 05:25
Reklam
Reklam
2020’nin başında koronavirüs salgınının ilk dalgasını çok ağır hissettikten sonra çok sıkı önlemler alan İtalya’da normale dönüş devam ediyor.

Birçok ülkeye karşı zorunlu olmayan seyahatleri kaldıran ancak bu kuralları 1 Şubat itibariyle iptal etmeye hazırlanan İtalya'da Sağlık Bakanı Roberto Speranza, Avrupa Birliği’nden gelecek bütün ziyaretçilerin yeşil kart adı verilen sistem ile girişine izin verileceğini duyurdu.


14 Aralık’ta alınan kararla AB’den gelen bütün ziyaretçilerinin seyahat öncesinde Covid-19 testi olmasını isteyen, koronavirüse karşı aşı, daha önce hastalanmış olmak ya da negatif test aracılığıyla bağışıklığı olduğunu kanıtlayanların ülkeye gidebileceğinin kaydedilği İtalya'da Sağlık Bakanlığı, Avrupa Birliği üyesi olmayan bazı ülkelerle sınırları da açma kararı alırken yetkililer Küba, Singapur, Türkiye, Tayland (sadece Phuket Adası olacak şekilde), Umman ve Fransız Polinezyası ile turizmin açıldığını duyurdu.


İtalya bugüne kadar Türkiye'ye turistik seyahatlere izin vermiyordu. Yalnızca iş, sağlık, ikamet adresine dönüş gibi sebeplerle seyahatler mümkündü. Bu da, zorunlu seyahatlerde de aşı yaptırmış olanlar da dahil tüm yolcuların İtalya'ya dönüşte 10 gün karantinada kalması gerekiyordu. Sağlık Bakanlığı'nın kararıyla Türkiye'nin yanı sıra Küba, Singapur, Tayland'ın Phuket adası, Umman ve Fransız Polinezyası Covidsiz turizm koridoruna dahil edildi.


Eylül 2021’de Covid-19’suz turist koridorları adı altında Maldivler, Seyşeller, Mauritius, Mısır, Dominik Cumhuriyeti ve Aruba'ya seyahatleri serbest bırakan İtalya’da Çarşamba günü 167.206 kişide Covid-19 tespit edilirken ülkede son 24 saatte 426 insan yaşamını yitirdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum