• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

7 milyon TL'lik 5 turizm projesi onaylandı

Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2020 Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'na sunulan 7 milyon TL bedelli 5 turizm projesi onaylandı.

  • Reklam
7 milyon TL'lik 5 turizm projesi onaylandı
23 Şubat 2021 - 19:03
Reklam
Tunceli'de desteklenmeye hak kazanan 7 milyon TL bedelli, Urartu mağaraları turizme açılıyor, Jeotermal suyun sağlık turizmine kazandırılması, Ovacık 4 mevsim kayak keyfi yaşatıyor, Tunceli'nin inanç kapıları ocaklar ve ziyaretlerde altyapı iyileştirilmesi ve Tunceli'de alternatif kamping alanı projeleri için imza töreni düzenlendi.

Projelerin Tunceli ve turizm için çok önemli olduğunu belirten Vali Mehmet Ali Özkan imza töreninde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Arkadaşlarımızın gayreti Fırat Kalkınma Ajansı'nın da katkılarıyla hazırlamış olduğumuz 5 projenin kabulünden sonra genel sekreterimiz ile imzalarımızı atmış olduk. 5 projemizin toplam maliyeti yaklaşık 7 milyon TL ve bunun 4 milyonluk kısmını Fırat Kalkınma Ajansı karşılayacak. Geri kalan kısmına da bizler katkı sağlayacağız. Desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na, Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu'na ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız. Adını turizm koyuyoruz ama asıl amacımız tabiatı korumak ve kontrollü bir şekilde kullanımını sağlamak.''


Törene Vali Mehmet Ali Özkan ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er katıldı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum