Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Arabistan'dan gelecek turist sayısını açıkladı! İstanbul otellerinde yer bulunmayacak

Turizm sektöründe yaşanan gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç İstanbul'daki otellerin doluklarına ilişkin değelendirmelerde bulundu.

  • Reklam
Arabistan'dan gelecek turist sayısını açıkladı! İstanbul otellerinde yer bulunmayacak
08 Mayıs 2022 - 06:25
Reklam
İstanbul'da en ölü sezon olarak nitelendirilen Mart ayında otellerin doluluk oranının yüzde 92'yi bulduğunu belirten İTO Başkanı Avdagiç bu oranın salgın öncesi dönemde bile yakalanamadığını söyledi. Şu andaki rezervasyonlara göre Mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamayacağını belirten İTO Başkanı Avdagiç şu açıklamalarda bulundu:

''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda ve toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. Haziran ve Temmuz ayı için de bu ilginin devam ettiğini görüyoruz. Veriler Suudi Arabistan'dan 250 bin turist geleceğini gösteriyor. Sanayi tarafına baktığımızda, orada zaten bir problem yok. Diğer taraftan son dönemde herkesin gündeminde iki konu var; elektrik ve doğal gaz faturaları. Birim fiyatlar kısa sürede birkaç katına çıktı ama bu bütün dünyada bu şekilde gerçekleşti. Önümüzdeki iki çeyrek için petrolde 135 dolar seviyeleri konuşuluyor.''


İTO Başkanı Avdagiç ayrıca yapılan çalışmalara bakıldığında Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin de tetiklemesi ile emtiada ulaşılan fiyatların kısa vadede geri gideceğine dair bir emare olmadığını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum