Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Aşılı turistlerin ülkeye girişini yasakladılar! Tüm seyahatlerin kısıtlanması gündemde

Ülkenin Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü 1 Ağustos'tan itibaren aşılı turistlerin ülkeye giremeyeceğini duyurdu.

  • Reklam
Aşılı turistlerin ülkeye girişini yasakladılar! Tüm seyahatlerin kısıtlanması gündemde
21 Temmuz 2021 - 00:52
Reklam
Yaptığı açıklamada, aşılı turistlerin daha önce planlandığı gibi 1 Ağustos'tan itibaren ülkeye girişine izin verilmeyeceğini söyleyen İsrail Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Prof. Nachman Ash yetkililerin tüm seyahatleri kısıtlamaya yönelik önlemleri görüşeceklerini duyurdu.

Turistlerin giriş tarihini ertelelediklerini, yeni bir tarih belirlenmediğini de söyleyen ve mevcut durumun turistlerin girmesine izin vermediğini belirten Prof. Nachman Ash ayrıca halkı Delta varyantının dünya çapında yaygın olması nedeniyle yurt dışı tatillerinin ertelenmesi konusunda da uyardı.


Yetkililerin, seyahat yasağı veya ciddi seyahat uyarısı altındaki ülkeler listesini genişleterek veya başka yollarla seyahati nasıl kısıtlayacaklarını incelediklerini söyleyen İsrail Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Prof. Nachman Ash kabineye bir teklif götürerek, havalimanını zorunlu olmayan seyahatler için kapatmak ve tüm yolcuların aşı durumlarına ve uçtukları ülkeden bağımsız olarak izolasyona girmesini zorunlu kılmak da dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendirdiğini bildirdi.


Aşı olmuş yabancıları Mayıs ayından itibaren ülkeye kabul edilmeye başlayacağını duyuran İsrail sağlık ve turizm bakanlıkları yaptığı açıklamada, aşı olmuş turistlerin 23 Mayıs'tan itibaren İsrail'e girmelerine izin verileceği belirtmişler, uçağa binmeden önce PCR testinden geçecek turistlere İsrail'e vardıklarında da virüs taşımayla ilgili PCR testi ve antikor varlığıyla ilgili serolojik test yapılacağı açıklanmıştı.


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum