Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Delta varyantı korkusu artıyor! Turizmde Ağustos endişesi

Koonavirüs nedeniyle geçen yıl tatil yapamayan yerli ve yabancı turistler tatil bölgelerine akın ederken dünya turizminde olduğu gibi Türkiye'de de Delta varyantı korkusu artıyor.

  • Reklam
Delta varyantı korkusu artıyor! Turizmde Ağustos endişesi
20 Temmuz 2021 - 20:14
Reklam
Yunanistan’ın jet sosyetenin tercih ettiği Mikonos’la birlikte beş adada alınan kapanma kararı, Türkiye’ye yeni turist akını olarak değerlendirilse endişe büyüyor ve turizmcinin gözü dünyayı etkisi altına almaya başlayan Delta varyantının yayılım hızında.

Uzun bayram tatilinin de etkisi ile hareketli günler yaşayan ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan kayıplarını telafi etmek isteyen turizm sektörü temsilcileri Ağustos 15’ten sonrası için plan yapmanın mümkün olmadığı görüşünde.


Haziran ayından sonra hareketlenen turizm sezonunun Ekim ve Kasım aylarını da kapsaması tahmin edilirken Türkiye’nin turizmde ana pazarları olan Rusya ve Almanya’dan turistlerin gelmesi sektöre umut veriyor ancak Delta varyantıyla şok yaşayan ve yeniden kapanmakta olan İngiltere'den ise beklenti azalıyor.


Yaşanan yoğunluğa rağmen 1.5 yıllık kaybın telafi edilemeyeceğini belirten Türkiye Küçük Oteller Derneği Başkanı Erkan Ustaoğlu, hem yerli hem de yabancı turistin şu an tatil beldelerine adeta akın ettiğini ve tüm otellerin dolu olduğunu, ancak bu yoğunluğun sürmesinin Delta varyantındaki gelişmelere bağlı olduğunu söyledi.


Asıl korkularının Ağustos 15’ten sonrası için olduğunu ve sezonun uzayıp uzamayacağının Delta varyantına bağlı olacağını söyleyen Ustaoğlu şöyle devam etti:

''Turizm yaşanan yoğunluk ve doluluk açılmayan otellerden kaynaklı. Delta varyantı etkisi turizmciler olarak bizleri oldkça endişelendiriyor. Özellikle Rusya’dan gelişler devam ediyor. Vaka sayılarının artıyor olması belki yeni tedbirler alınmasına neden olabilir. Fakat şu an rezervasyonlarda sorun yok. Otellerde yemek salonları ve gece aktivitelerine belki kısıtlama gelebilir diye düşünüyoruz. Çünkü misafirler yazılı olarak da bildirilmiş kurallara uymuyor.'' 

Ustaoğlu ayrıca otellerin kurallara özen göstertiğini ancak misafirlerin aynı özeni göstermediğini söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum