Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy en fazla turist beklenen ülkeleri açıkladı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Rize'de açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy en fazla turist beklenen ülkeleri açıkladı!
22 Nisan 2022 - 12:49
Reklam
Rize Kalesi için yapılan bin merdivenlik yaya yolunu inceleyen, kaleyi gezerek yetkililerle görüşen Bakan Ersoy AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret ederek kentin turizm ve kültür yatırımlarıyla ilgili toplantıya katıldı.

Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Bakan Ersoy, Rize'de turizm merkezi ilan edilen üç önemli nokta olduğunu, Kuspa, Senoz ve Andon bölgesinde turizm merkezi planlaması yapılacağını belirterek projelerin Bakanlık kanalıyla gerçekleştirileceğini ayrıca Denizcilik Müzesi yapmayı planladıklarını, buna mali destek sağlanacağını kaydetti.


Salgın döneminin ardından turizm gelirleri ve turist sayısında hızlı V çıkışları olacağına değinen Bakan Ersoy, geçen sene ilk V çıkışının gerçekleştirildiğini bu sene de hızlı çıkışların Türkiye genelinde devam edeceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistlerde çok ciddi, hızlı bir artış öngörüyoruz. Gelen turistler geçen seneki ilk aylarla kıyaslanamayacak kadar yüksek. Bu sezon için gelen uçak taleplerini görüyoruz. Çok fazla sayıda hem charter hem tarifeli sefer direkt yurt dışından talepler var.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum