Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy turizmde 2022 büyüme hedefini açıkladı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Almanya’nın Frankfurt yakınlarındaki tarihi ve turistik Bingen şehrinde başlayan Back to Travel 2022 (Seyahate Dönüş ) fuarına katıldı.

  • Reklam
Bakan Ersoy turizmde 2022 büyüme hedefini açıkladı!
21 Mayıs 2022 - 04:06
Reklam
Almanya’nın önde gelen turizmcileri ve çok sayıda Türk turizmcinin katıldığı fuarda açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy koronavirüs salgını sonrasında sektörde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Pandemi döneminin ardından Back To Travel 2022’ye katılmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye ve Almanya'nın köklü ilişkileri olan iki ülke olduğunu, kili ve bölgesel düzeyde işbirliğinin çok iyi gittiğini belirtti. Her yıl Türkiye'de çok sayıda Alman turist ağırlandığını belirten ve Almanya'nın Türkiye’nin ana pazarı olmaya devam ettiğini vurgulayan Bakan Ersoy şunları kaydetti:


''Türkiye, uluslararası üne sahip Sürdürülebilirlik Standartları Akreditasyon Kurumu olan Global Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) ile çok önemli bir işbirliği imzaladı ve Güvenli Turizm Sertifikası'nı Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm sertifikası olarak sürdürmeye karar verdik. Ülkemiz sürdürülebilir turizm alanında ulusal bir program geliştirmek için üç yıllık bir anlaşma imzalayarak uluslararası bir öncü rol üstlenmektedir. Türk turizm endüstrisi bu doğrultuda yeniden yapılandırılıyor ve GSTC’lerin şartlarına göre uyarlanıyor. Programın ilk aşaması 2023 yılında gerçekleştirilecek. 2025’ten itibaren ikinci aşama aşamalı olarak devam edecek. 2030 yılına kadar tüm uluslararası standartlar karşılanacak.''


Türkiye'nin başarıyla uygulanan belgelendirme sayesinde geçen yıl ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 90’lık bir artış kaydettiğini vurgulayan Bakan Ersoy bu yıl yüzde 40’lık bir büyüme hedeflediklerini, ilk 4 aydaki rezervasyonlar ve önümüzdeki yaz sezonu için yapılan ön rezervasyonların da çok sevindirici olduğunu söyledi. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum