Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy Türkiye'ye gelen günlük turist sayısını açıkladı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı televizyon programında Türkiye'nin turizm hedeflerine ve turizmde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda buludnu.

  • Reklam
Bakan Ersoy Türkiye'ye gelen günlük turist sayısını açıkladı!
30 Mayıs 2022 - 12:27
Reklam
2022 yılına 42 milyon turist, 35 milyar dolar turizm geliri hedefiyle başladıklarını, Türkiye'nin turizmdeki iki önemli pazarı olan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşa rağmen bu hedefi koruduklarını söyleyen Bakan Ersoy Türkiye gibi jeopolitik konuma sahip bir ülkede çeşitli sebeplerle krizler yaşamanın her zaman olası olduğunu geçmişte olduğu gibi maalesef gelecekte de krizler olacağını söyledi.

Türkiye turizm sektörü olarak krizlerle yaşamanın öğrenilmesi gerektiğini ve krizlerle baş etmenin yolunun da pazar çeşitliliği olduğunu kaydeden Bakan Ersoy şunları söyledi:


''Şu anda 140 ülkede tanıtım yapıyoruz. Televizyon tanıtımları ve dijital alanlarda tanıtımlar yapıyoruz. CNN International, BBC International, Al Jazeera gibi global televizyon kanallarıyla da bu sene çalışma yapmaya başladık.  Onlarla birlikte 200 ülkeye kadar da çıkabiliyoruz. Bize yoğun yolcu veren 40 pazarda çok yoğun tanıtım yapıyoruz. Son olarak diğer pazarlara da yayılıyoruz. Bunu pazar çeşitliliği için yapıyoruz. Biz strateji değişikliğine gittik. Bu jeopolitik ortamda yaşamayı öğreneceğiz dedik. Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya ile Ukrayna çatışmasına rağmen yılbaşında koyduğumuz hedefimizi koruduk. Hedefimiz 42 milyon turist 35 milyar dolar turizm geliri. İnşallah bu hedefimizi de geçeceğiz.''


Mayıs ayı itibariyle İstanbul'da günde ortalama 50 bin, Antalya'da turist girişlerinde ise dün itibariyle günde 60 bin rakamının geçildiğini belirten Bakan Ersoy Türkiye geneline bakıldığı zaman bu hafta itibariyle ortalama günlük 150 bin turist girişi olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum