Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Koca'dan yurt dışı seyahat için ek aşı açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından seyahatlerde ek aşı gerekliliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Koca'dan yurt dışı seyahat için ek aşı açıklaması!
16 Ağustos 2021 - 13:35
Reklam
2 doz mRNA aşısı olmayı talep eden kişiler için özel bir düzenleme yapıldığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

''Bazı ülkelere girişte sadece belirli aşı türleri kabul edilmektedir. İlgili ülke düzenlemelerine uymak üzere 2 doz mRNA aşısı olmayı talep eden kişiler için özel bir düzenleme yapılmıştır. Özel seyahat için talep edilmesi dışında ek bir aşı gerekliliği yoktur.''


Bugün itibariyle 2 doz mRNA aşısı ya da 3 doz inaktif aşı olmuş kimselerin ek bir doz aşı olmasını gerektiren bir durumun söz konusu olmadığını belirten Bakan Koca böyle bir tıbbi gerekliliğin de kesinlikle olmadığını kaydetti.


Bununla birlikte koronavirüs aşısına ilişkin alınan yeni kararlar şu şekilde:


Tüm 15 yaş üstüne ve kronik hastalığı olan 12 yaş üstüne aşı hakkı tanımlandı. PCR pozitifliği sonrası aşı uygulaması 3 aydan 1 aya çekildi. 4. dozlar 3. dozdan 21 gün sonrasına tanımlandı. Öte yandan 4. dozlar yurt dışına çıkışta 2 doz BioNTech isteyen ülkeler olması nedeniyle, 2 doz Sinovac üzerine 1 doz BioNTech yaptıranlara tercihen 4. hak verildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum