Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Başımıza gelmeyen kalmadı diyerek Bakan Ersoy'a kriz yönetimi çağrısı yaptı!

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl Ukrayna ve Rusya arasındaki krizin turizm ve yeme içme sektörüne olan etkisini değerlendirdi.

  • Reklam
Başımıza gelmeyen kalmadı diyerek Bakan Ersoy'a kriz yönetimi çağrısı yaptı!
02 Mart 2022 - 21:31
Reklam
Türkiye'nin turimzde iki önemli pazarı olan Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş ortamı ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kriz yönetimi yapması için çağrıda bulunan Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl 2016 yılından beri sektörün başına gelmeyen kalmadığını belirterek şunları söyledi:

''Yaşanan olaylardan hep en çok etkilenenler turizm ve yeme içme sektörü oldu. Bütün umutlarımızı, çek ve ödemelerimizi yazın gelecek turiste bağlamıştık. Rusya ve Ukrayna’dan turist geleceğini ben öngöremiyorum. Neredeyse 1 haftadır sürüyor ve uzayacağı da aşikar. Bunun için Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’a sesleniyorum. Onun başkanlığında bütün STK’ların acil toplanıp bir kriz yönetimi yapıp bu krizden sektör nasıl çıkar diye bir planlama yapmamız lazım.''


Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl ayrıca yapılacak olan çalışamalar sayesinde krizin bir fırsata çevrilme imkanı da olabileceğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum