Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizme bir darbe daha! Rusya'nın onlarca uçağına el konuldu

Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi sonrasında beş binden fazla yaptırıma maruz kalarak ekonomik olarak çıkmaza giren Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya’ya bir darbe daha geldi.

  • Reklam
Turizme bir darbe daha! Rusya'nın onlarca uçağına el konuldu
23 Mart 2022 - 20:07
Reklam
Rusya Federasyon Konseyi’nde yaptığı konuşmada yaptırımlar nedeniyle sorunlar yaşayan Rus havacılık sektörüne dair değerlendirmelerde bulunan ve yaptırımlar öncesinde Rusya’ya ait 1397 uçağın bulunduğunu belirten Rusya Ulaştırma Bakanı Vitaliy Savelyev yurt dışında el koyulması nedeniyle 78 uçağı kaybettiklerini ve bu uçakların Rusya’ya dönmeyeceğini söyledi.

Çok sayıda uçağın ise Rusya’da tescil edildiğini belirten Rusya Ulaştırma Bakanı Vitaliy Savelyev yaklaşık 800 uçak Rusya’da tescil edildiğini ve Rus şirketi üzerinden sigorta yapıldığını, durumun olumlu yönde gelişmesi halinde bu yıl havayolu taşımacılığı hacimlerinin 90 milyon yolcuya ulaşabiliceğini söyledi.


Batılı şirketlerin Rus uçaklarına el koyma riski nedeniyle Rusya’da bazı havayolu ve tur şirketleri uluslararası uçuşlarını durdururken, Rusya’da hava yolu şirketleri tarafından kiralanan yabancı uçakların söz konusu şirketlerin malı olarak Rusya’da tescil edilebilmesine yönelik izin 14 Mart’ta verilmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum