• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İflas eden tatil.com'un domain alan adı satışa çıktı! İşte fiyatı

Koronavirüs salgınının turizm sektörü üzerindeki olumsuz etkisinden zarar gören şirketlerden sonuncusu tur, tatil ve otel rezervasyon şirketi tatil.com oldu.

 • Reklam
İflas eden tatil.com'un domain alan adı satışa çıktı! İşte fiyatı
07 Nisan 2022 - 13:50
Reklam
Reklam
Geçtiğimiz Ocak ayında Turizm Haber Merkezi'nin ''Türkiye'nin ünlü rezervasyon sitesinde iflasın ayak sesleri!'' başlığı ile gündeme taşıdığı ve turizm sektöründe şok etkisi yaratan haber sonrasında Tatil.com iflas bayrağını çekerken ardından boşa çıkan domain adresi de rekor fiyata satışa çıktı.

Özaltun Otelciliğin sahibi de olan Metin Altun'un Yönetim Kurulu Başkanı, kardeşi Uğur Altun'un Genel Müdür olarak görev yaptığı tatil.com'un (Metglobal) işleri pandemi döneminde bozulmaya başlayınca işgücü ihtiyacını ortadan kaldırmak gerekçesiyle çalışanlarını işten çıkardı ve çalışanı kalmadı. İflasın ayak seslerinin duyulmaya başladığı dönemde tatil.com adresli web sitesi açık ve gerek otel, gerek tatil gerekse tur satışlarına devam eden ancak Ocak ayında tatil.com'un web sitesinde 600 binin üzerinde anlaşmalı otelleri olduğu belirtilmesine rağmen hiç bir otel satışı ve rezervasyonu yapılmıyordu.


Otel rezervasyon ve satışlarının yanında yurt içi ve yurt dışı turlar menüsünde de hiç bir destinasyon bulunmuyor ve sadece genel bigilendirmeler yapılıyordu. Tatil.com'un müşteri hizmetleri numaralarından ise hiç bir şekilde cevap alınamazken müşteri mağduriyetlerinin şikayet sitelerinde tavan yaptığı tatil.com pandemi süresince borçları sebebiyle iş ortağı olduğu bütün otellerle anlaşmalarını bitirmek zorunda kalmış, anlaşması biten otelleri ise anlaşma devam ediyormuş gibi satmaya devam ettiği için binlerce müşteri otele giriş günlerinde kapıda kalarak mağdur olmuştu.


İflas bayrağını çeken şirketin domain alan adı tatil.com 29 milyon 411 bin lira rekor fiyatla satışa çıkarken yeni alıcısını bekliyor.


 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • h g
  4 ay önce
  tatileyolla.com satılık domain tatil sitesi için fırsat doğdu https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-domain-hosting-yazilim-tatil-turizm-otel-bilet-rezervasyon-domaini-990545904/detay/
 • Hans muller
  7 ay önce
  Çöp. Beş para etmez.