Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den yurt dışı tatilinden dönenler için PCR test kararı!

İngiltere'de hükümet, yurt dışından dönenlerin dönüşün ikinci gününde yaptırmak zorunda olduğu PCR testlerle ilgili yeni bir karar aldı.

  • Reklam
İngiltere'den yurt dışı tatilinden dönenler için PCR test kararı!
16 Ekim 2021 - 06:34
Reklam
Yurt dışından dönenlerin dönüşün ikinci gününde yaptırmak zorunda olduğu PCR testlerini daha hızlı, ucuz ve pratik olan yanal akış testleriyle değiştiren İngiltere hükümeti tarafından alınan karar 25 Ekim'den itibaren yürürlüğe girecek.

Sömestr tatiline denk gelen karar İngiliz seyahat ve turizm sektörü tarafından memnuniyetle karşılanırken alınan yeni karar doğrultusunda kırmızı listede yer almayan ülkelerden dönen tatilciler, ülkeye vardıktan iki gün sonra kendi kendilerine yapacakları (onaylı sağlayıcılardan alınmış) yanal akış testlerini yaparak sonucun fotoğrafını ilgili otoriteye gönderecekler.


İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps kouyla ilgili yaptığı açıklamada ''İkinci PCR testlerinin yerini sömestr tatili dönemi olan 24 Ekim'den itibaren yanal akış testleri alacak. Bu da seyahati herkes için daha kolay ve basit hale getirecek. İster aile ziyareti isterse iş veya tatil amaçlı olsun, seyahatleri daha kolay ve daha az maliyetli hale getirmek istiyoruz. Yanal akış testleri bu ayın sonlarına doğru, yarı yıl tatilinden dönenler için hazır olacak.'' ifadelerini kullanırken yeni dönemle birlikte seyahatten dönen bir İngiliz ailenin toplamda 200 pound tasarruf edeceği açıklandı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum