• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İstanbul'daki lüks otelde konaklayanlar kahvaltıdan zehirlendi!

Bir enerji firması çalışanları konakladıkları İstanbul'daki lüks otelde yaptıkları kahvaltıdan zehirlendi.

  • Reklam
İstanbul'daki lüks otelde konaklayanlar kahvaltıdan zehirlendi!
14 Eylül 2022 - 03:14
Reklam
İstanbul Beşiktaş'taki lüks bir otelde konaklamaya başlayan Konya'daki bir enerji firmasında yönetici olarak çalışan Hüseyin Yüce ve 17 personeli kahvaltı yaptıktan birkaç saat sonra fenalaştı. Gıda zehirlenmesi yaşayan çalışanlar hastaneye kaldırılırken böbrek yetmezliği hastalığı bulunan yönetici Hüseyin Yüce gıda zehirlenmesi nedeniyle böbreğini kaybetti. Böbrek nakli yapılan Yüce savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Yaşanan olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre bir enerji firmasında satın alma ve lojistik yöneticisi olarak görev yapan Hüseyin Yüce, şirket çalışanlarıyla birlikte İstanbul Beşiktaş'taki lüks bir otelde konaklamaya başladı. Sabah saatlerinde otel restoranında kahvaltı yapan çalışanlar kahvaltıdan birkaç saat sonra mide bulantısı ve kusma gibi şikayetler göstermeye başlaması ve tüm çalışanların rahatsızlanması sonucu özel bir hastanenin acil servisine başvurunca çalışanların gıda zehirlenmesi yaşadıkları belirlendi.


Kronik böbrek yetmezliği hastası olan Hüseyin Yüce, zehirlenme sonrası yüksek ateş ve kan değerlerindeki anormallikler nedeniyle hastanede tedavi altına alınırken genç adamın böbreklerindeki maluliyet oranındaki hızlı artış nedeniyle böbrek nakli olmasına karar verilince yaklaşık 6 ay boyunca böbrek nakli için tedavi gören genç adam, 7 Ocak günü uygun vericinin bulunmasıyla nakil oldu.


Tedavi süreci sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Yüce otelin bozulmuş gıda servis etmesi nedeniyle zehirlendiğini ve var olan hastalığı nedeniyle böbrek nakli olmak zorunda kaldığını ileri sürerek otel yetkililerden şikayetçi olurken olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum