• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kapadokya'da tepki çeken görüntü!

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki peribacaları, sprey boyalar ile yazılar yazılarak tahrip edildi.

  • Reklam
Kapadokya'da tepki çeken görüntü!
17 Haziran 2021 - 19:47
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından olan ve her binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bölgede Kapadokya bölgesinde Ortahisar ve Göreme beldesi yakınlarında bulunan peribacalarına kimliği belirsiz kişiler tarafından sprey boyalar ile yazılar yazılarak zarar verildi.

Tarihi güzelliğe sahip bölgede peribacalarına verilen zarar turizmciler ve bölge halkı tarafından tepki çekerken Kapadokya bölgesi turizmcileri yaptıkları açıklamada şunları söyledi:


''Bu yazıların çirkinliği bir çok insanı rahatsız edecektir. Yazıların yazıldığı yerin yaklaşık 30 metre ilerisinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, dünyanın en önemli merkezlerinden birisi. Kapadokya'nın coğrafyası dünyada eşi ve benzeri olmayan bir coğrafya. Bu denli harika bir coğrafya sadece Kapadokya'da bulunuyor. Buranın korunması sadece devlet kanalıyla değil, insanlarımızın duyarlılığı ile de olmalı. Bu yazılar çok çirkin. İnsanlarımızın da bu tür yazılar yazanlara karşı tepki vermelerinin gerektiğine inanıyoruz. Yabancı turistler açısından çok utanç verici bir durum''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum