• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Marmaris'teki tartışmalı otel projesi mühürlendi!

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Kızılbük’te inşaatı süren Sinpaş GYO projesi mühürlendi.

  • Reklam
Marmaris'teki tartışmalı otel projesi mühürlendi!
09 Ağustos 2022 - 08:07
Reklam
Muğla 3. İdare Mahkemesi tarafından Marmaris’te Sinpaş GYO tarafından milli park alanında yapılan otel-devremülk projesine ilişkin ÇED raporu gereklidir kararının ardından inşaat alanı mühürlendi.

Marmaris Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Bilindiği üzere İlçemiz İçmeler Mahallesi, Kızılkum Mevkii, 2518 parsel numaralı taşınmaz üzerinde Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından yapılması planlanan Marmaris Kızılbük Resort Otel ve Devremülk projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Gerekli Değildir Kararına karşı ilgililer tarafından Muğla Valiliği'ne karşı açılan davada 07.07.2022 tarih ve 2021/1000 Esas; 2022/1046 Karar sayılı Muğla 3. İdare Mahkemesinin kararı ile iptal kararı verilmiştir. ÇED Gerekli Değildir kararının iptaline ilişkin Mahkeme kararı davacılar vekili tarafından 04.08.2022 tarihinde Belediyemize iletilmiştir. Konuya muttali olunması üzerine, Belediyemizce ivedilikle taşınmaza gidilerek ilgili yasal mevzuat uyarınca o andaki inşaat durumu tespit edilmiş, 3194 sayılı İmar Kanunu 32. maddesi uyarınca yapı tatil zaptı tanzim edilerek inşaat durdurulmuş ve faaliyete son verilmiştir.''

İnşaat alanında bulunan çalışanların alan dışına çıkartıldığının belirtildiği açıklamada belediye bünyesinde konu ile ilgili iş ve işlemlere hukuki sürece uyarlı olarak devam edildiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum