• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Nef ve Kempinski'den Sapanca'nın yeşiline hançer gibi saplanacak otel projesi!

Dünyanın sayılı içme suyu kaynaklarından biri Sapanca Gölü çevresinin yeşillerle kaplı yüksek alanları her geçen gün otel ve konut projeleriyle gri renge dönüyor.

  • Reklam
Nef ve Kempinski'den Sapanca'nın yeşiline hançer gibi saplanacak otel projesi!
18 Ocak 2023 - 16:03
Reklam
Reklam
Sapanca'nın yeşiline hançer gibi saplanacak dev projeyi hayata geçiren ulusal bir inşaat markası olan Nef tarafından yapılacak yeni yatırımlar kapsamında dünyanın en seçkin otellerinden olan Kempinski, Sapanca’da hayata geçmiş olacak..

Şu anda 3 adet 5 yıldızlı otel ve çok sayıda otel ve konutun bulunduğu Sapanca'nın yeşili Kempinski otel ile daha da griye dönecek. 34 ülkede 79 adet beş yıldızlı oteli bulunan, Türkiye’de Antalya Belek, Bodrum ve İstanbul’da 3 oteli ile faaliyette olan Kempinski Grubu’nun Türkiye'de hizmet vereceği iki yeni lüks konut ve konaklama projesi için yönetim sözleşmeleri geçtiğimiz ay imzaladı.


Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Nef tarafından geliştirilen 2026 yılında bitilmesi planlanan ve 130 milyon dolar yatırım bedeli ile hayata geçirilecek 200 otel odası ve suitin yanı sıra 90 villa ve 138 konak dairenin yer alacağı Sapanca'daki Kempinski Residences Nef Sapanca projesi konut sahiplerine lüks bir resortun tüm ayrıcalıklı deneyimlerini ve ultra lüks bir yaşamı vaat ediyor.


17 Ağustos 1999 depremi sonrasında kat sınırı düşürülen Sakarya'da, özel izin alınan yapılar dışında 7 katlı bina yapmak mümkün değil. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tespit edilen termal su kaynağının işletme ruhsatını 26 yıllığına alan Karaaslan ailesine ait olan Kraas Gıda Dayanıklı Tüketim Malları Tekstil Ürünleri Turizm Otelcilik ve İnş. Taahhüt San. Tic. A.Ş. İlmiye mahallesindeki 8.875,07 m² olan tapulu alanda 2021 yılında 7 katlı, 5 yıldızlı, 200 oda kapasiteli olarak bir otel projesi hazırlamış, Sakarya Valiliği'ne yapılan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) başvurusu hakkında valilik tarafından otel projesi için ÇED gerekli değildir kararı verilmişti.


Bugüne kadar yapılan en yüksek binanın 6 kat ile Elite World isimli otele ait olduğu Sapanca Gölü 7 katlı Ramada Resort Thermal And Convetion Center ismini taşıyacak otele de ev sahipliği yapacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum