• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ortağını dolandıran Can Tanrıyar'a mahkemeden tehdit ve şantaj cezası!

Uçankuş TV için iş insanı ortağını 110 milyon lira dolandırdığı iddia edilen ve mahkeme kararıyla TV kanalı ve bütün malları haczedilen Can Tanrıyar’a bir tokat daha geldi.

  • Reklam
Ortağını dolandıran Can Tanrıyar'a mahkemeden tehdit ve şantaj cezası!
21 Kasım 2022 - 07:12
Reklam
Reklam
Uçankuş TV için 3 yıl önce ünlü iş insanı H.E’nin kendisine yatırımcı ortak olmasını isteyen ve birçok vaatte bulunan Magazinci Can Tanrıyar'ın parlak vaatleri sonrası ünlü iş insanı H.E, Uçankuş TV’ye sözleşme çerçevesinde yatırım yaptı.

Uçankuş TV için ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu’nun sahibi olduğu Maslak 1453’te bina kiralandı ve geniş bir yayın ekibi kuruldu. Ancak gün geldi ortağı H.E, Can Tanrıyar’ın harcamalarında bir gariplik tespit ederek defterlerin bağımsız denetçiler tarafından incelenmesini istedi. İşte bu istek Can Tanrıyar’ı öfkelendirdi ve defterlerin incelenmesini engelledi.


Can Tanrıyar’ın hesapların incelenmesini engellemesi üzerine ortağı H.E'nin sözleşme gereği yasal haklarını aramak için mahkemeye gitmesini hazmedemeyen Can Tanrıyar, ortağından intikam almak için akla zarar bir yönteme başvurdu. Magazinci Tanrıyar, aynı zamanda ortağının dayısı olan ünlü iş insanının ailesi ile ilgili asılsız haberlere imza atarken aile asılsız bu haberler üzerine soluğu mahkemede alarak Tanrıyar’a tehdit ve şantaj yaptığı gerekçesiyle maddi ve manevi tazminat davası açtı.


Tanrıyar yaptığı bu asparagas haberlerle ortağını açtığı davadan vazgeçirmeye çalışsa da hem ortağı hem de ortağının dayısı Tanrıyar’ın tehdit ve şantajlarına boyun eğmeyerek davalarından vazgeçmedi. Geçtiğimiz hafta Can Tanrıyar’ın katılmadığı taraf avukatlarının hazır bulunduğu davada duruşma savcısı önceki celse açıkladığı mütalaasını tekrar etti. Taraf avukatlarının beyanlarının alınmasının ardından mahkeme davayı karara bağladı ve Tanrıyar'ı tehdit ve şantaj yaptığı gerekçesiyle suçlu buldu.


Mahkeme kararına göre, tehdit ve şantaj suçundan tazminat ödeyecek, bir dönem elindeki medya gücünü kendi çıkarları için kullanmaktan geri kalmayan tehdit, şantaj ve iftira suçlamaları ile defalarca mahkemelik olan Can Tanrıyar’ın bu anlamdaki kabarık siciline bir yenisi daha eklenmiş oldu. Tanrıyar hakkında bugünlerde açılmış 100’e yakın dava bulunuyor.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum