• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Oteller kış sezonunda Avrupalı emeklileri bekliyor

Ukrayna savaşı sonrası Rus lider Vladimir Putin'in AB üyesi ülkelerin gazını keseceğini açıklaması ve soğuk kış tahminleri, 3'üncü yaş grubu olarak adlandırılan emekli Avrupalıları tedirgin ediyor.

  • Reklam
Oteller kış sezonunda Avrupalı emeklileri bekliyor
27 Ekim 2022 - 11:51
Reklam
Reklam
Ukrayna savaşı sonrası Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin'in AB üyesi ülkelerin gazını keseceğini açıklaması ve soğuk kış tahminleri, 3'üncü yaş grubu olarak adlandırılan emekli Avrupalıları tedirgin ederken turizmciler, AB'de 150 milyon emeklinin sıcak tatil bölgelerinde kışı geçirmesiyle ilgili uzun süreli tatil paketleri hazırlıyor.

Sekizinci ayı geride bırakan Ukrayna- Rusya savaşı, tüm dünyada yaşamı olumsuz etkilerken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in anlaşmalar olmasına rağmen Avrupa'ya verdikleri doğal gazı keseceğini açıklaması, artan enerji maliyetleri bu kıtada yaşayanları düşündürürken, özellikle 3'üncü yaş grubu sayılan emeklilerin kış sezonunu sıcak ülkelerde uzun tatiller yaparak geçirmesi planlanıyor.


Almanya'daki Türk turizm temsilcileri tarafından hazırlanan tatil paketlerinde, kış dönemine ilişkin birçok destinasyon için 56 günlük hazırlanan tatil turları satışı başladı. Hazırlanan tatil paketerinde Türkiye'deki en popüler destinasyon Antalya'dan 152 otel yer alırken Antalya'nın yanı sıra Kuşadası, İzmir, Bodrum, Marmaris gibi Ege kıyıları ile KKTC de kampanya kapsamında bulunuyor.


Kampanyada 56 günlük rezervasyon için 4-5 yıldızlı her şey dahil sistem otellerde fiyatlar 1051- 9 bin 892 Euro arasında değişirken, 2-3 yıldızlı otellerde 511 Euro'dan başlıyor. Bu kış enerji fiyatlarına gelen zamlarla zor durumda kalan Avrupa'daki emekliler, kışı evde geçirmek yerine Antalya veya diğer destinasyonlarda 2 ayı bulan tatili yapıp daha kazançlı çıkabilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum