Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellerde döviz alım satım işlemlerinin yapılması yasaklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı otellerde döviz alım satım işlemlerinin yapılmasını yasakladı.

  • Reklam
Otellerde döviz alım satım işlemlerinin yapılması yasaklandı!
17 Mayıs 2022 - 03:21
Reklam
Karara göre otellerde misafirlerin harcamalarında döviz alım satım işlemi yapılmayacağı belirtilirken Bakanlık tarafından alınan karar otellere iletildi. Alınan karar doğrultusunda bunda böyle otellerde misafirlerin harcamalarında döviz alım satım işlemi yapılmayacağı belirtildi.

Bakanlığın aldığı karar üzerine otelciler oda satışı gerçekleştiren acentalardan otelin tanıtımında yer alan döviz bozdurma ibaresinin tamamen çıkarılmasını isterken Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu kararı bazı otellerin döviz bürosu gibi çalışmaya başlamasından dolayı aldığı öne sürülüyor. Bununla birlikte böyle bir karardan haberdar olmadıklarını ve böyle bir kararın uygulanmasının mümkün olmadığını belirten bazı otelciler Turizm Haber Merkezi'ne şu açıklamalarda bulundular:


''Otele gelen turist döviz bozdurmak isteyince nerede bozduracak. Türk parasına ihtiyacı olduğunda ne yapacak. Bakanlık belki bazı otellerin yüksek komisyonlarla döviz alım satımı yapmasını engellemek için bu kararı almış olabilir. Ama otele ödeme yapacak ya da alışveriş için döviz bozduracak turistlerin bu işlemi otel içinde yapmaması büyük mağduriyet doğurur.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum