Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turist için Türkiye tatili zora girdi!

22 Haziran'da Türkiye'ye uçuş sınırlamalarının tamamen kaldırılması sonrasında Delta varyantında kabusu yaşayan Rusya'nın 32 şehrinden Türkiye sahillerine charter uçakları ile aralıksız turist akıyor.

  • Reklam
Rus turist için Türkiye tatili zora girdi!
19 Temmuz 2021 - 11:30
Reklam
Rus M. Komsomolets gazetesi bayramda yerli turistlerin sahillere akın ettiğini, otellerin dolduğunu ve Rus turistler açısından durumun zorlaştığını yazdı.

Türkiye'de son günlerde koronavirüs vaka sayılarında yeniden artış başladığına dikkat çeken gazete, kimilerinin bu artışta Rusya'dan gelen turistlerin de rolü olduğu iddiasını ortaya attıklarını vurguladı.


Bu iddiaların sadece sosyal medyada dolaştığını, tam tersine Türklerin Rus turistlerden memnun olduğunu belirten gazetenin konuştuğu Alanya'da yaşayan Türkiye uzmanı Rus vatandaşı Vladimir Hotko yaptığı gazeteye yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Aksine Türkler Rus turistler için dua ediyor. Rusların Türk otellerini doldurmaya başlamasının üzerinden sadece 10 gün geçti, şimdi oteller hem Rusya'dan hem de diğer ülkelerden gelen tatilcilerle dolup taştı.''


Gazete uzmanların açıklamalarına dayandırdığı haberinde ayrıca 26 Temmuz'a kadar devam edecek süre içerisinde vaka sayısında bir miktar artış olacağını, bu nedenle Rus turistlerin Akdeniz sahillerine gitmek için Türklerin kendi bayram tatilinin bitmesini beklemesi gerektiğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum