Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus ve Ukraynalı turist kaybını bertaraf edeceklerini söyleyerek bekledikleri turist sayısını açıkladı!

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında tüm destinasyonlarda alternatif pazar arayışları hızlanmaya başladı.

  • Reklam
Rus ve Ukraynalı turist kaybını bertaraf edeceklerini söyleyerek bekledikleri turist sayısını açıkladı!
22 Mart 2022 - 10:05
Reklam
Büyük Menderes Havzası’nda kurulan ve Uygarlıklar Vadisi olarak bilinen kentte alternatif pazarlarla Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin turizme olan etkisininin bertaraf edileceği bildirildi.

Kültürel mirası ve turizm değerleriyle birçok yerli ve yabancı turistin gözde şehirlerinden birisi olmaya devam eden Aydın 2021 yılında pandemiye rağmen alınan önlemlerle 1 milyon 700 bin turistin güvenli turizm noktası olmayı başarırken Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin turizme etkisini en aza indirmek için önlemlerini aldıklarını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Umut Tuncer, jeopolitik olumsuzlukların turist hareketliliğini olumsuz etkileyebileceğini, Ukrayna ve Rusya pazarından geçtiğimiz yıl 400 bin turist ağırladıklarını ve bu yıl da süreci takip ettiklerini ama alternatif pazarlarla akışlarını güçlendirdiklerini belirterek şunları söyledi:


''Aydın’a orta Avrupa ve Balkanlardan yoğun bir ilgi var. Özellikle Balkan pazarında Aydın tanınırlığı yüksek seviyelere ulaşıyor. Bakanlığımız tarafından burada güçlü bir medya satın alma politikası yürütülüyor. Aydın turizm akışında son yıllarda hem orta Avrupa, hem de doğu Avrupa’dan turistleri görmeye başladık ve bunun meyvelerini topluyoruz. Kendi açımızdan turist pazarımızı çeşitlendirip, jeopolitik gerginliklerden ya da çeşitli gerilimlerden en az seviyede etkilenecek bir turizm pastası oluşturuyoruz.''


Tunce ayrıca Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yapılan tanıtım faaliyetlerinin de katkısı ve buralardan oluşan taleplerle birlikte 2022 turizm sezonunda Aydın’da 2 milyon turisti ağırlamaya hazır olduklarını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum