Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan flaş iç turizm kararı!

Batı ülkelerinin hava sahalarını kapatması ve devletin iç turizmi destekleyici turizm geri ödeme programını tekrar yürürlüğe sokmasıyla birlikte Rusların içeride tatil turu taleplerinde artış yaşanmaya başlandı.

  • Reklam
Rusya'dan flaş iç turizm kararı!
25 Mart 2022 - 03:47
Reklam
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), ülkedeki paket tur satışlarının 15 Mart’ta yeniden başlatılan turizm geri ödeme (Cashback) programı sonrası bir önceki haftaya kıyasla bölgeye ve seyahat acentasına göre yüzde 50 ile yüzde 200 arasında yükseldiğini açıkladı.

Yeniden başlayan programın 1 Temmuz’a kadar geçerli olacağı belirtirlirken programın bu aşamasının 2022’nin başından bu yana ikinci kez uygulandığını açıklayan Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) daha önce 2022’de kış ve sonbahar olarak sadece iki aşama olacağı planlanan turizm geri ödeme programının (Cashback) jeopolitik durum nedeniyle yeniden başlatılmasına karar verildiğini aktardı.


Programın yeniden başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova birçok yabancı ülkenin hava sahasını Rusya’ya kapatması sonrası iç turizmi desteklemek için daha önce vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören turistik cashback programını tekrar başlatma kararı verdiklerini ifade etti.


Rosturizm hükümet tarafından iç turizmi desteklemek için daha önce sunulan ve yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan turizm geri ödeme programını yeniden başlatma kararı almıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum