Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'dan havacılık sektörüne getirilen yaptırımlara misilleme!

Birçok Avrupa ülkesinin Ukrayna işgali nedeniyle hava sahalarını Rusya'ya kapatması sonrasında Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov açıklamada bulundu.

  • Reklam
Rusya'dan havacılık sektörüne getirilen yaptırımlara misilleme!
28 Şubat 2022 - 12:40
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rus havacılık sektörüne Avrupa ülkelerinin getirdiği yaptırımlara misilleme yapacaklarını açıklayan Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada Avrupa Birliği’ni Rusya’ya karşı düşmanca davranışta bulunmakla suçladı ve Ukrayna’ya silah tedarikinin tehlikeli ve istikrarsızlaştırıcı olduğunu ve Rusya’nın Ukrayna’yı silahsızlandırma çabalarında haklı olduğunu ifade etti.

Yaptığı açıklamada ''Karşılık ilkesi bizi yönlendirecek ve kendi çıkarlarımız ön planda olacak.'' ifadelerini kullanan Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov ambargo uygulayan 36 Avrupa ülkesine hava sahasının kapatıldığını belirterek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendi açıkladıkları dışında varlıkları olduğu iddialarınınsa absürt olduğunu belirtti.


Öte yandan Rusya, Avrupa ülkelerindeki büyükelçilerini geri çağırmayı planlamadığını açıklarken Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında Batılı ülkeler Rusya’ya ciddi yaptırımlar getirmiş ve Batı ile Rusya arasındaki ilişkiler son derece gerilmişti. Batı ülkeleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı Ukrayna’ya silah tedarikini de artırmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum