Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörü kritik tarih 15 Mart'a odaklandı!

Türkiye'nin turizmde iki önemli pazarı Ukrayna ve Rusya arasında savaşın başlamasının ardından Rusya’dan rezervasyon iptali başladı.

  • Reklam
Turizm sektörü kritik tarih 15 Mart'a odaklandı!
28 Şubat 2022 - 04:47
Reklam
Daha önce satışların yüzde 70’inin Türkiye’ye olduğunu açıklayan Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), operasyonun başladığı ilk gün olan satışların yüzde 20 ile 40 arasında düştüğünü açıkladı.

ATOR turistlerin iptal koşullarını öğrenmek için turizm şirketlerini aradığını ancak şu ana kadar çok az iptal olduğunu bildirirken rezervasyon iptali yaşanmadığının altını çizen ANEX Tour ise, güneydeki havalimanlarının kapatılmasını insanların anlayışla karşıladığını ve uçacakları havalimanını yeniden planlamayı seçtiklerini açıkladı. Rus tur operatörü Intourist ise iptallerin sadece kapalı olan havalimanlarında yapılacak yakın tarihli turlarla sınırlı kaldığını bildirdi.


Ukrayna’da satışların zaten yoğun olmadığını, Rusya tarafında da yavaşlama olduğunu, sınırlı olsa da iptallerin yaşandığını belirten Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu ise yaşanan olayların türk turizmindeki yansımalarının 15 Mart’tan sonra tamamen netleşmeye başlayacağını aktardı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum