Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahat acentası tur fiyatına satışa çıktı!

Koronavirüs salgınının başlaması ve turizm sektörünün derin krize girmesiyle birlikte ülkede Mart ayında satışa çıkan seyahat acentalarının sayısı Şubat ayına kıyasla yüzde 89 arttı.

  • Reklam
Seyahat acentası tur fiyatına satışa çıktı!
19 Nisan 2022 - 02:24
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın ilan servisi Avito isimli sitede St. Petersburg'da ve Moskova'da 50 bin rubleye (yaklaşık 8.835 TL) seyahat acentası satın almak mümkün.

İlan sahipleri seyahat acentalarını satma kararına gerekçe olarak müşteri portföyünün yitirilmiş olmasını gösterirken 2000'li yılların başında kurdukları firmalar ile Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere tur sattıklarını ancak pandemi ile başlayan süreç sonrasında yaşanan sıkıntılardan dolayı artık turizmin sürdürülebilir olmamasından dolayı bu kararı aldıklarını belittiler.


Turizm piyasasında yaşanan satışlarda arzın yanı sıra talebin de arttığına dikkat çeken Avito ilan sitesi yetkilileri satışa çıkan seyahat acentası ve 4 milyon ile 185 milyon ruble arasında değişen fiyatları ile otellerin kısa sürede  yeni sahiplerini bulduğunu bildirdiler.


Rus turizm sektör temsilcileri satılan acenta ve otelleri alanların yine turizm sektöründen olduğunu bazı firmaların pazardan çekilme kararı alırken, bazılarının ise bunu işleri büyütmek için fırsat olarak gördüğünü belirtiyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum