• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Tarihin izlerini taşıyan Şırnak'ta nereye gidilir?

Şırnak seyahatinizde seyir ve manzara noktalarından Kasrik Boğazı ile başlayarak kartpostallık görüntünün tadını çıkartabilirsiniz.

  • Reklam
Tarihin izlerini taşıyan Şırnak'ta nereye gidilir?
29 Nisan 2022 - 06:16
Reklam
Zümrüt ve Belkısana kaplıcaları ise pek çok ziyaretçinin uğrak noktası olmasının sebebi şifası ile ünlüdür. Farklı medeniyetlerin izlerini bulabileceğiniz Cudi ve Küpeli dağı da mutlaka görmeniz gereken Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerindendir. Turunuzu tamamlarken Cizre Kalesi, Mem u Zin türbesi, Kırmızı medrese, Finik Kalesi, Mor Dodo Kilisesi, Yafes Köprüsü, Taş Köprü ve Meryem Ana Süryani kilisesini mutlaka görmelisiniz.

Şırnak’ın Yöresel Lezzetleri

Şırnak’ın ağızda unutulmayacak bir tat bırakan lezzetlerinin başında içli köftenin Şırnak usulü olan kutlık gelmektedir. Haşlanmış yarma ve çökelek peynirinden oluşan serbidev ise Şırnak’ın yöresel lezzetlerinin başında gelir. Ustalık ve el becerisi örneği olan perde pilavı Şırnak sofralarının vazgeçilmezi olarak bilinir.

Saymakla bitmeyen yöresel lezzet yolculuğuna pirinç ve kıymadan oluşan kipe, hekeheşandi köftesi ve şımşıpe adındaki dolma çeşidi eşlik etmektedir. Sıra tatlılara geldiğinde ise sizleri bırınzer, mahmılatık, fıreydin ve kuliçe karşılamaktadır. Şırnak’a kadar gelmişken dillere destan Meyre çorbasını tatmanız ise tavsiyemizdir. Yemeğin ardından Şırnak otellerinde konforlu bir konaklama sağlayabilirsiniz. Dilerseniz
Şırnak otel fiyatları hakkında bilgi edinip hemen seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Şırnak’ta Konaklayabileceğiniz Oteller
Şırnak gelen ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlama adına; apart, pansiyon, otel, motel gibi birçok birimden kuruluşu aktif bir şekilde kullanıma açıktır. Şırnak’ta konaklayabileceğiniz turizm belgeli otel tesislerinin başında Divan Hotel ardından Hotel Grand Silopi, Cizre Dicle, Medcizir Hotel gelmektedir. Sefine ve Sehr-i Nuh Otel ise şehir merkezine üç-dört km uzaklıkta beş yıldızlı olan en iyi Şırnak otelleri arasındadır.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum