Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmde marka kent Ankara hedefi

Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Genel Sekreteri Ahmet Keykan, Ankara’yı Avrupa başkentleri düzeyine getirmek için azimle çalıştıklarını anlattı.

  • Reklam
Turizmde marka kent Ankara hedefi
01 Ekim 2019 - 12:30
Reklam

Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Genel Sekreteri Ahmet Keykan, Ankara’yı Avrupa başkentleri düzeyine getirmek için azimle çalışarak Başkent turizmine yönelik bir farkındalık yarattıklarını ve Ankara’nın turizmde dünya markası olmasını hedeflediklerini kaydetti.

 

Keykan, Ankaralı turizmcilerle kentin turizmini geliştirmeye yönelik stratejiler belirlediklerini, Ankara’nın sağlık turizminin yanı sıra kongre, kültür, tarih ve gastronomi turizminde de önemli bir merkez olması için çaba sarf ettiklerini, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılarak Ankara’yı en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını söyleyen Keykan, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Başkent Ankaramızın turizmde de başkent olması misyonuyla hareket eden derneğimiz, bu misyon doğrultusunda var gücüyle çalışıyor. Gerçekleştirdiği organizasyonlar ve etkinliklerle Ankara turizmine dikkat çeken ATİD, kentin turizmde hak ettiği yere getirmek için yorulmadan yılmadan çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu.

 

İç  turizmi hareketlendirmeye yönelik projeler de ürettiklerini, iç turizmde Ankara’nın payını yüzde 30’lara çıkarmayı amaçladıklarını, iç turizmin okulların kapanması ve açılması arasına sıkıştırılmaması gerektiğine dikkat çeken Keykan, büyük tur operatörlerinin Anadolu’ya daha çok tur düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

 

Ankara turizmine katkı sağlamak ve Ankara’nın sorunlarına birlikte çözüm üretmek için Ankara milletvekilleri ve yerel yönetimlerden destek beklediklerinin altını çizen Keykan, ATİD olarak kentin turizmine katkı sağlayacak her türlü projede yer almaya hazır olduklarını bildirdi.  Keykan, Ankara’yı Avrupa başkentleri düzeyine getirmek için azimle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum